*15η αγωνιστική

*Η Εξετερ δεν έχει χάσει ποτέ σε αυτή την έδρα, έχοντας τρεις νίκες σε πέντε αγώνες.

*Οι τρεις τελευταίοι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5 μαζί με N/G.

Γκρίμσμπι – Εξετερ στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκρίμσμπι κέρδισε ξανά έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, με 1-2 στο γήπεδο της Κρόουλι και μάλιστα με ανατροπή, δείχνοντας καρδιά και χαρακτήρα. Στο γήπεδό της πάντως έχει μόνο μία νίκη σε εφτά αγώνες ως τώρα.

Παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αλλά τουλάχιστον πήρε μία σημαντική «ανάσα», ξεφεύγοντας λίγο από τη ζώνη του υποβιβασμού, αποκτώντας πλέον την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από αυτήν, ούσα στο +4 συγκεκριμένα.

Πάντως ο προπονητής της, Ιαν Χόλογουεϊ, ξεκαθάρισε στους παίκτες του, ότι από εδώ και πέρα θα παίζουν μόνο όσοι παλεύουν για τη φανέλα. Και δεν πρόκειται να δεχθεί να επαναπαυτούν μετά την τελευταία νίκη τους.

Εκτός του τραυματία εδώ και καιρό μέσου Γουίλιαμς, πιο πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Τίλεϊ, ο οποίος θα χάσει μεγάλο μέρος της σεζόν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκρίμσμπι κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κρόουλι, παρόλο που βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ σχεδόν από τα αποδυτήρια, αφού δέχθηκε γκολ μόλις στο 4’ από τον Γουότερς. Αλλά ισοφάρισε στο 35’ με τον Γκριν,  και πήρε τη νίκη με τέρμα του Ράιτ στο 51ο λεπτό.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 5/7 G/G εντός έδρας.

*Εχει 4/7 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ δεν πτοήθηκε από το γεγονός πώς έπαιζε εκτός έδρας και απέναντι σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, ούτε καν στο ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κερδίζοντας τελικά με 2-3 την Τζίλιγχαμ. Και γενικώς σε 20 αγώνες φέτος έχει 11 νίκες και μόλις τρεις ήττες, ενώ μακριά από το γήπεδο της είναι η μοναδική αήττητη στο πρωτάθλημα, αλλά με έξι ισοπαλίες σε εφτά παιχνίδια.

Ετσι βρέθηκε εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από ομάδες εκτός αυτών.

Γενικά στην ομάδα θεωρούν πως βρίσκονται στο πικ της απόδοσης τους στα τελευταία παιχνίδια, αλλά θέλουν να συνεχίσουν στους ίδιους ρυθμούς.

Εξακολουθούν να λείπουν οι τραυματίες Μάξτεντ (ΤΕ), Γουάρντ (ΤΕ), ενώ ο Πέιτζ (ΑΜ) γύρισε στο προηγούμενο παιχνίδι, αλλά χτύπησε πάλι και θα απουσιάσει.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Τζίλιγχαμ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ολιβερ στο 21ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Λόου 29’ και πήρε προβάδισμα με δύο γκολ του Ράνταλ μέσα σε πέντε λεπτά (35’, 40’), ενώ η αντίπαλος της μείωσε με τον Σάμουελ στο 80’, πριν έχει δοκάρι η ίδια.