*9η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων, οι τέσσερις εξ αυτών και No/Goal.

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Παρί. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 60’, ισοφάρισε με τον Σανιάνγκ στο 78’, δέχθηκε το 1-2 με πέναλτι στο 89’.

Γνώρισε την πρώτη ήττα στο γήπεδό της, την περασμένη εβδομάδα έχασε 2-1 από την Παρί. Ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, έφτιαξε 2-3 καλές ευκαιρίες, αλλά δεν τις αξιοποίησε και πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Κατώτερη σε όλο το δεύτερο 45λεπτο, αντέδρασε στο γκολ που δέχθηκε, αλλά στο φινάλε υπέπεσε σε πέναλτι και δεν πήρε τίποτα απ’ το ματς.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Γκρενόμπλ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 από την Αμιάν, “τρέχει” ρεκόρ 2-3-3 και βρίσκεται κάτω απ’ τη μέση της κατάταξης. Δίνει νέο εντός έδρας παιχνίδι και αυτή τη φορά καλείται να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Τα δύο τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της ήρθαν Goal/Goal & Over 2.5. Εξέτισε ο δεξιός μπακ Γκασπάρ, επιστρέφουν ο στόπερ Τσαπτσέ και ο επιθετικός Τελ. Παραμένει τραυματίας ο χαφ Περέζ , νέες απουσίες ο στόπερ Νεστόρ, ο αριστερός μπακ Γκέρσμπαχ και ο εξτρέμ Σανιάνγκ.

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έμεινε άσφαιρη στα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

*N/G τα 6/8 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στην Αμιάν. Γλίτωσε το γκολ στο 43’ (χαμένο πέναλτι), προηγήθηκε με τον Αλεσάντρ Μεντί στο 46’, έκανε το 2-0 με τον Εσεντέ στο 56’ και πέτυχε το 3-0 με τον Τομά στο 71’. Η Αμιάν μείωσε σε 3-1 με τον Φ. Μεντί στο 82’.

Με “όπλο” την έδρα της επανήλθε στις επιτυχίες επικρατώντας 3-1 της Αμιάν. Είχε μια καλή ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο και λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους ο γκολκίπερ της έπιασε πέναλτι. Ανώτερη στο δεύτερο μέρος, με την έναρξη του μπήκε μπροστά στο σκορ, ήταν εντυπωσιακή στη συνέχεια, στο 71’ κέρδιζε 3-0 και η μείωση του σκορ δεν ήταν ικανή να της προκαλέσει προβλήματα.

Επιστροφή στις νίκες για την Καέν, είχε προηγηθεί “τριάδα” αγώνων που αγνοούσε το “τρίποντο” (0-2-1), μοιράζεται την 2η θέση (άνοδος) με την Χάβρη στους 15 πόντους. Οι τρεις πρόσφατες έξοδοί της ήρθαν Goal/Goal. Επέστρεψε στο προηγούμενο και τραυματίστηκε ξανά ο αριστερός μπακ Αμπντί, νέες απώλειες οι χαφ Ντομπέν, Εμπόκ, παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Ντιμ, ο χαφ Μοχάμεντ και οι επιθετικοί Κουρ, Ζανό.