*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 50% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 11/12 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ζουβεντούδε – Γκρέμιο 2-0

ΓΚΡΕΜΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αλλαγή σελίδας για την Γκρέμιο, που πλέον θα πορευτεί με νέο προπονητή στην άκρη του πάγκου. Πρόκειται για τον Βάγκνερ Μαντσίνι, ο οποίος αποφάσισε να πάρει το ρίσκο και να αφήσει την Αμέρικα Μινέιρο για χάρη της Γκρέμιο, θέλοντας να γίνει ο… ήρωας που θα την οδηγήσει στην παραμονή. Αντικαθιστά τον Λουίζ Φελίπε Σκολάρι και θέλει να δώσει κάτι «φρέσκο», αν και σήμερα λογικά δε θα κάνει ιδιαίτερες παρεμβάσεις, αφού έκανε μόλις δύο προπονήσεις με τη νέα ομάδα του.

Η Γκρέμιο έρχεται από νέα ήττα, αυτή τη φορά εκτός έδρας απ’ τη Φορταλέζα, ένα δίκαιο αποτέλεσμα, καθώς ο αντίπαλος ήταν ανώτερος και θα μπορούσε να έχει πάρει πιο άνετα τη νίκη με βάση την εικόνα του. Συμπλήρωσε πέντε αναμετρήσεις μακριά από τις νίκες (0-1-4), σ’ αυτή τη σειρά αγώνων πήρε πόντο μόνο στο 2-2 με την Κουιαμπά (2-2). Είναι στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 23 πόντους, ωστόσο κρατά ακόμη την τύχη στα χέρια της, καθώς έχει δώσει 24 ματς, λιγότερα από κάθε άλλη ομάδα με τους ίδιους στόχους. Επιστρέφουν οι Ραφίνια, Ντάγκλας Κόστα και Τιάγκο Σάντος.

Προηγούμενο ματς:Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 79ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Γκρέμιο Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 7/10 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 57 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ιδιαιτέρως ανταγωνιστική στο εκτός έδρας ματς με τη Φλαμένγκο, υπέστη μια λογική και εντός προγράμματος ήττα. Καταστροφικό το πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε τρία γκολ και ουσιαστικά το ματς τελείωσε κάπου εκεί, τυπική διαδικασία το δεύτερο 45λεπτο. Τέταρτο σερί ματς που δεν κερδίζει, στα 11 τελευταία παιχνίδια της έχει πανηγυρίσει μόλις μία νίκη. Την πήρε εντός έδρας απέναντι στη Σάντος με 3-0, στα δέκα υπόλοιπα μέτρησε έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

Με 28 βαθμούς μετά από 26 ματς βρίσκεται μέσα στο γκρουπ των ομάδων που θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία, στα αρνητικά για αυτή το γεγονός ότι έχει περισσότερα ματς από αρκετές ομάδες που βρίσκονται χαμηλότερα στην κατάταξη. Επιστρέφουν οι Ζάντσον (Μέσος, 13) και Ντάουχαν (Μέσος, 11, 2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Φλαμένγκο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε από νωρίς πίσω με 3-0 (12′, 26′, 35′), για να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Ουίλιαμ Ματέους στο 57ο λεπτό.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.