*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ναούτικο – Γκουαρανί 1-1

*Η Γκουαρανί έχει να κερδίσει την Ναούτικο από το 2017, όταν το πέτυχε εντός με 2-1, έχοντας από τότε τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Κρισιούμα, σκοράροντας στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με το γκολ της να ακυρώνεται λόγω επιθετικού φάουλ. Αλλά στο δεύτερο δέχθηκε έντονη πίεση, γλίτωσε από το δοκάρι της και απέφυγε την ήττα.

Η Γκουαρανί αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, ένα αποτέλεσμα που υπό διαφορετικές συνθήκες θα μπορούσε να θεωρηθεί και θετικό, αλλά όχι τώρα που «καίγεται» να μαζέψει βαθμούς. Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη, ενώ ειδικά εντός δεν κερδίζει στους τρεις τελευταίους, με δύο ήττες.

Βρέθηκε πλέον ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -4 συγκεκριμένα. Και έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας μαζί με την Βίλα Νόβα.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Τζιοβάνι Αουγκούστο και οι επιθετικοί Καρέκα, Ζούλιο Σέζαρ και τιμωρημένος είναι ο μέσος Λεάντρο Βιλέλα.

Γκουαρανί Στατιστικά

*Εχει 7/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/15 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/12 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ναούτικο κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τους Μαουρίσιο (38’), Ζόμπσον (42’), ενώ παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Γκάμπριελ Κονσεϊσάο στο 60’, λίγο μετά απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου με ισοφάριση.

Η Ναούτικο πέτυχε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη, με 2-1 εντός έδρας επί της Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, πρώτη της έπειτα από έξι συνεχόμενες ήττες. Και μακριά από το γήπεδό της έχει τέσσερις σερί ήττες στα τελευταία παιχνίδια της, πέντε στα έξι πιο πρόσφατα όπου δεν έχει πετύχει κάποια νίκη.

Είναι ακόμη εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε δύο θέσεις, ούσα στην 18η, σε απόσταση βολής πλέον, στο -3 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής, έχοντας τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, απλά τώρα μαζί με την Οπεράριο.

Εξακολουθεί να έχει πάρα πολλά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λέο Πάσος (ΕΠ), Ερέντα (ΑΜ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρούνο Φερέιρα (ΤΕ), Νασιμέντο (ΜΕ), Ντζαβάν (ΜΕ), Ρίτσαρντ Φράνκο (ΜΕ).