ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Γκουρανί, μετά από το νικηφόρο εντός έδρας παιχνίδι επί της Φιγκεϊρένσε (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βαντάο φιλοξενήθηκε από την Βίλα Νόβα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-1. Το μοναδικό τέρμα από την πλευρά των φιλοξενούμενων σημείωσε στο 76ο λεπτό ο Ντιέγκο Ζουσάνι, μειώνοντας απλά για το τελικό σκορ.

Με έξι βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια, είναι στην όγδοη θέση, οπου “συγκατοικεί” με την Φιγκεϊρένσε. Παράλληλα, με έξι γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Έχει επικρατήσει και στα δυο εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εκτός είναι ο Σολομάο (ΜΕ 2/0), που ένιωσε μυϊκές ενοχλήσεις με την Βίλα Νόβα, καθώς και οι Έβερτον Πασκό (ΑΜ 0/0), Ριτσάρλισον (ΜΕ 0/0) και Γκάμπριελ Λέιτε (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Γκουρανί – Μποά παίζει στον Stoiximan

ΜΠΟΑ

Την πρώτη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε από την πλευρά της η Μποά, η οποία και μετρούσε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη Τρίτη, η ομάδα του Ζουλίνιο Καμάργκο φιλοξενήθηκε από την Φιγκεϊρένσε, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Ο Ντόουγκλας Άσσις άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, με τον Φελίπε Ματέους να διπλασιάζει τα τέρματα της, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, από το σημείο του πέναλτι.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους πέντε βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια και είναι στην δέκατη θέση μαζί με τις Ιντερνασιονάλ, Παρανά, Αμέρικα Μινέιρο, Μπραζίλ ντε Πελότας και ABC Νατάλ. Μια νίκη και μια ισοπαλία ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα, έχοντας διατηρήσει ανέπαφη την εστία της. Εκτός είναι οι Έντσον Μπόργκες (ΑΜ 2/0) και Ραντάμες (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Φιγκεϊρένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.