*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κονφιάνσα – Γκουαρανί 1-4

*Η Γκουαρανί έχει κερδίσει και τις τρεις φορές που υποδέχθηκε την Κονφιάνσα.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκουαρανί έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, σε έναν αγώνα που θεωρείται από τους λεγόμενους έξι βαθμών, και ενώ θεωρητικά θα μπορούσε να θεωρηθεί θετικό αποτέλεσμα, από τη στιγμή που προηγούταν με 0-2 ως το 78ο λεπτό, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Στο γήπεδό της πάντως δεν χάνει εδώ και εφτά αγώνες, έχοντας πέντε νίκες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά με μόνο μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, είναι εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής από αυτές, στο -4 για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ραφαέλ Κόστα και ο αμυντικός Τίτι, οι οποίοι δεν θα παίξουν ξανά φέτος, κάτι γνωστό εδώ και καιρό, επομένως ουσιαστικά θα παίξει πλήρης, αφού επιστρέφει από ξεκούραση ο επιθετικός Ζούλιο Σέζαρ και από τιμωρία ο μέσος Ροντρίγκο Αντράντε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκουαρανί έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, παρόλο που προηγήθηκε με 0-2 στα μέσα περίπου του δευτέρου ημιχρόνου, χάρη στα γκολ των Τάλες (7’), Ρέτζις (65’). Δέχθηκε ένα γκολ από τον Ζούνιορ Μπραντάο στο 78’ και ισοφαρίστηκε από ένα πέναλτι που καταλογίστηκε μετά από χρήση του VAR, από τον Γουέσλεϊ στο 90’.

Γκουαρανί Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5 (δες το στην bet365)

*Εχει 10/15 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 9/15 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΟΝΦΙΑΝΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κονφιάνσα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σόουζα, ομάδας χαμηλότερης κατηγορίας στο εθνικό επίπεδο, για ένα περιφερειακό κύπελλο της χώρας, σε ένα παιχνίδι που και τα δύο τέρματα μπήκαν με πέναλτι, αλλά έχασε και αποκλείστηκε στη συνέχεια στα πέναλτι, όπου έχασε με 4-5! Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Και μακριά από το γήπεδο της δεν έχει χάσει εδώ και τέσσερις αγώνες, κερδίζοντας τον πιο πρόσφατο, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, με την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, πλησιάζοντας σιγά – σιγά τις θέσεις παραμονής, αν και ακόμη είναι σχετικά μακριά από αυτές, στο -6 συγκεκριμένα.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Ζέμερσον (ΜΕ), Νέρι Μπαρέιρο (ΑΜ), Εβερτον (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κονφιάνσα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σόουζα, ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Νέτο Μπερόλα στο 35’, το γκολ που δέχθηκε από πέναλτι του Ντανιέλ Κόστα στο 27ο λεπτό!