*13η αγωνιστική

*Η Γκουαρανί έχει 3/3 νίκες εντός έδρας στο παρελθόν απέναντι στην CSA

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νοβοριζοντίνο, σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, στο τέλος του πρώτου με τον Ροντρίγκο Αντράντε στο 44’ και στις αρχές του δευτέρου με τον Ματέους Περέιρα στο 49’, δεχόμενη απλά ένα γκολ από τον Κλέο Σίλβα στο 72ο λεπτό, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα με ισοφάριση.

Η Γκουαρανί πέτυχε την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη, κερδίζοντας με 1-2 στο γήπεδο της Νοβοριζοντίνο. Και φυσικά αυτό συνέβη μετά την πρώτη της φετινή ήττα στο γήπεδό της, η οποία ήρθε έπειτα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, τέσσερις σε πέντε αγώνες για το εθνικό πρωτάθλημα στην έδρα της.

Το τελευταίο αποτέλεσμα της επέτρεψε μετά από καιρό να ξεφύγει από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ακόμη βέβαια είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής πλέον, στο -1 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο δεξιός μπακ Λούντκε, o επιθετικός Νίκολας Καρέκα και ο αμυντικός Ρονάλντο Αλβες. Επιστρέφουν από τιμωρία ο πλάγιος μπακ Ντιόγκο Ματέους και ο επιθετικός Ζούλιο Σέζαρ.

Γκουαρανί Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 5/6 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H CSA έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Τομπένσε, μειώνοντας απλά με πέναλτι του Ροντρίγκο Ροντρίγκες στις καθυστερήσεις, έχοντας δεχθεί δύο υπέροχα γκολ από τον Εβερτον στο 55’ και τον Σιέλ στο 66’.

Η CSA ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Τομπένσε, πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ισοπαλίες. Μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και έξι αγώνες, με τέσσερις ήττες, χωρίς να έχει ακόμη νίκη εκτός στο εθνικό πρωτάθλημα.

Βρίσκεται πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, μετά τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής, ισόβαθμη με την Ναούτικο που είναι στην τελευταία θέση παραμονής. Αυτό οδήγησε την διοίκηση στην απόφαση αλλαγής προπονητή, με τον Αλμπέρτο Βαλεντίμ να κάνει απόψε ντεμπούτο στον πάγκο της.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού oι αμυντικοί Σέντρικ, Ερνάντες, οι μέσοι Γουίλιαμ, Γκάμπριελ Τονίνι και ο επιθετικός Κλέιτον, όμως επιστρέφουν από τιμωρία οι Οσβάλντο (ΕΠ), Λουκάο (ΑΜ), Ντιέγκο Ρενάν (ΑΜ).