*10η αγωνιστική

*Η Γκουαρανί όχι απλά είναι αήττητη εντός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, έχει 8/8 νίκες απέναντι της!

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: H Γκουαρανί έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Τομπένσε, ανοίγοντας το σκορ με τον Ντέρεκ στο 22ο λεπτό. Αλλά δεν άντεξε πολύ και ισοφαρίστηκε από τον Αλεξ Σάντρο στο 57’.

Η Γκουαρανί απέφυγε την ήττα και στο γήπεδο της Τομπένσε, φέρνοντας 1-1, τρίτη συνεχόμενη της ισοπαλία, τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα. Επίσης δεν χάνει στην έδρα της εδώ και έξι αγώνες, έχοντας τέσσερις νίκες, οι τρεις εκ των οποίων είναι στα τέσσερα παιχνίδια που έχει παίξει στο γήπεδό της για το εθνικό πρωτάθλημα.

Έχει υποχωρήσει λίγο στο βαθμολογικό πίνακα της Β’ Βραζιλίας, ούσα πλέον στην 10η θέση του, οριακά στο πρώτο μισό του, αλλά έμεινε λίγο πίσω, στο -5 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Πλέον μοναδικός απών λόγω κάποιων ενοχλήσεων είναι ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ, Μπρούνο Μέντες.

Γκουαρανί Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G

*Εχει 6/11 under 2,5 εντός έδρας

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ζουβεντούδε, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται πολύ νωρίς, από τον Νενέ μόλις στο τρίτο λεπτό, ενώ στο 45’ ο Ροντρίγκο Ροντρίγκες έκανε το 0-2, πριν μειώσει ο Ανσέλμο Ράμον στο 63’, χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Ζουβεντούδε, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις ήττες στους πέντε τελευταίους αγώνες, έξι στους οκτώ πιο πρόσφατους που έχει δώσει.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, προτελευταία, στο -4 πλέον από τις θέσεις παραμονής, έχοντας όμως δύο αγώνες λιγότερους και με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. .

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ορεμίρ (ΜΕ), Χιούρι (ΕΠ), Μικέ (ΕΠ), Κοπέτε (ΕΠ), ενώ εκτός αποστολής έμεινε και ο επιθετικός Ανσέλμο Ραμόν.