*19η αγωνιστική

*Under 2,5 και N/G τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Α Μπε Σε Νατάλ με γκολ του Ντέρεκ στο 53o λεπτό, σε έναν αγώνα που και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν. Απλά η ίδια ήταν πιο αποτελεσματική.

Η Γκουαρανί κέρδισε και την Α Μπε Σε Νατάλ με 0-1 εκτός έδρας, φτάνοντας τις τέσσερις νίκες στους εφτά τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχασε μόνο από την Μποταφόγκο εκτός έδρας. Ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις σερί νίκες, έχοντας σκοράρει από δύο γκολ σε καθεμία εξ αυτών.

Ανέβηκε στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά εξακολουθεί να είναι λίγο πιο πίσω από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, στο -5 για την ακρίβεια..

Εκτός του τραυματία γκολκίπερ Πεγκοράρι, υπάρχουν τρεις απουσίες λόγω τιμωρίας, μία σε κάθε γραμμή, ο αμυντικός Γουάλμπερ, ο μέσος Ματέους Μπαρμπόσα και ο επιθετικός Μπρούνο Ζοσέ.

Γκουαρανί Στατιστικά

*8/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/15 under 2,5 μαζί με N/G εντός έδρας το 2023

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μιρασόλ, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τέρματα των Γκάμπριελ (8’), Νεγκουέμπα (61’). Την πρώτη φορά ισοφάρισε με τον Ραλντνέι στο 52’ και αφού γλίτωσε από το δοκάρι της, αλλά είδε και ένα δικό της γκολ να ακυρώνεται, ισοφάρισε στο τελικό σκορ με τον Σαϊλόν στο ένατο (!) και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας κόντρα στη Μιρασόλ, κάνοντας μεγάλη προσπάθεια για να αποφύγει την ήττα. Αυτή ήταν η πέμπτη της ισοπαλία στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Και συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Άντερσον Γκόμες, έχοντας πάντα τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, τρεις σερί μακριά από την έδρα της, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Υποχώρησε πάλι έστω και οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του, ακόμη όμως είναι σχετικά μακριά, στο -7 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα που εξασφαλίζει άνοδο.

Χτύπησαν στο προηγούμενο παιχνίδι και λείπουν οι αμυντικοί Ροντρίγκο Σοάρες, Άλεξ Βινίσιους, επιστρέφει από τιμωρία ο μεσοεπιθετικός Μπρούνο Ταμπαράο, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Λουίζ Φερνάντο.