*20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Απερτούρα.

*Στο πρωτάθλημα: Τακουαρί – Γκουαϊρένια 0-1.

ΓΚΟΥΑΪΡΕΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στη Λιμπερτάδ. Στο 33’ το 1-0, στο 65’ το 2-0.

Δεν κατάφερε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με τη Λιμπερτάδ, υπέστη μια εντός προγράμματος ήττα. Η Λιμπερτάδ ήταν κυρίαρχη σ’ ολόκληρο το παιχνίδι, έλεγξε το ρυθμό, δεν απειλήθηκε ποτέ απ’ τον αντίπαλο. Σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήρε μια νίκη που άξιζε, την οποία μάλιστα συνδύασε με καλή εμφάνιση. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 1-2 κόντρα στη Χενεράλ Καμπαγιέρο, νωρίτερα επικράτησε 4-0 εκτός έδρας επί της 12 ντε Οκτούμπρε, έχει ρεκόρ 1-2-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 20 πόντους είναι 8η στη βαθμολογία, στο 2-1-2 το ρεκόρ της στα τελευταία πέντε ματς στο γήπεδο της.

ΓΚΟΥΑΪΡΕΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Over 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΑΚΟΥΑΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 κόντρα στην Γκουαρανί. Το 0-1 στο 30’, το 0-2 ήρθε στο 84’. Με δέκα παίκτες απ’ το 78’ η Τακουαρί.

“Λίγη” στο εντός έδρας ματς με την Γκουαρανί, δεν κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε, δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και ηττήθηκε δίκαια. Σε καλό μομέντουμ ο αντίπαλος, σκόραρε στο 30’ και διαχειρίστηκε την κατάσταση, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ ανώτερη της Τακουαρί, βρήκε το δεύτερο γκολ στο 84’ και “κλείδωσε” την επικράτηση. Ήταν η τέταρτη ήττα στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-0-4), σ’ αυτή τη σειρά αγώνων κέρδισε μόνο τη Σπορτίβο Αμελιάνο εντός έδρας (1-0). Είναι κακή εκτός έδρας, έρχεται από τέσσερις σερί ήττες χωρίς να σκοράρει.