11η αγωνιστική.

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΝΓΚΛΣ

Σε ανοδική πορεία συνεχίζει να βρίσκεται το τελευταίο διάστημα στο πρωτάθλημα η Γκόου Αχέντ Ινγκλς και το επιβεβαίωσε με το εμφατικό 4-1 επί του Γιονγκ Άγιαξ στο Ντεβέντερ. Έμεινε πίσω στο 12’ (1-0), «αγρίεψε» στη συνέχεια και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη 3-1, παίζοντας με παίκτη περισσότερο από το 40’. Διαδικαστικού χαρακτήρα η επανάληψη, βρήκε τέταρτο τέρμα στο 61’ της συνάντησης (4-1), σφραγίζοντας την επικράτησή της.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Γκόου Αχέντ μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τη Ντε Γκράαφτσαπ (1-1), συμπλήρωσε πέντε αγωνιστικές αήττητη (3-2-0), σκαρφαλώνοντας στην ένατη θέση με 14 πόντους, στο -3 από την πρώτη «πεντάδα». Μεσοβδόμαδα αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα 3-0 από τη Φορτούνα στο Σίταρντ. Εντός έδρας μετράει απολογισμό μια νίκη, δύο ισοπαλίες και μια ήττα. Εκτός αποστολής ο τραυματίας Σχενκ (Αμυντικός, 9, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα – αποκλεισμός 3-0 από τη Φορτούνα Σίταρντ στο Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G τα πέντε φετινά εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα προγνωστικά Ολλανδίας (Κλικ Εδώ)

Το Γκόου Αχέντ Ινγκλς – Γιονγκ Αλκμάαρ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΙΟΝΓΚ ΑΛΚΜΑΑΡ

Από την άλλη πλευρά η Γιονγκ Αλκμάαρ σε ένα παιχνίδι που επαναλήφθηκε μετά από απόφασης της Ομοσπονδίας τη Δευτέρα, γνώρισε την ήττα 2-1 από την Ος εκτός έδρας. Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο που πραγματοποίησε και βρέθηκε να χάνει 2-0 (με ένα αυτογκόλ και ένα πέναλτι). Βελτιωμένη στην επανάληψη, μείωσε με τον φορμαρισμένο φορ Φραϊντέι, αλλά παρά τις προσπάθειες που κατέβαλε, δεν μπόρεσε να φθάσει στην ισοφάριση.

Επιστροφή στις ήττες για την Γιονγκ Αλκμάαρ μετά τη μεγάλη νίκη επί της Έμεν (2-1), τρέχει ρεκόρ 2-0-4 στις έξι πρόσφατες αναμετρήσεις της, ευρισκόμενη ακριβώς στη μέση της κατάταξης (10η) με 13 πόντους. Εκτός έδρας μετράει απολογισμό δύο νίκες και δύο ήττες. Στο 50-50 ο Ρέιντερς (Μέσος, 8, 1), υπάρχουν πιθανότητες να ενισχυθεί με παίκτες από την πρώτη ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ος.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα εννιά φετινά παιχνίδια στο πρτωτάθλημα.