* Under 2.5 τα 9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Γκοΐας στα 5 τελευταία μεταξύ τους (3-2-0)

* Στον Α’ γύρο (07/06): Μποταφόγκο – Γκοΐας 1-2

ΓΚΟΪΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μπραγκαντίνο. Ο Αλεράντο άνοιξε το σκορ για την Μπραγκαντίνο στο 28ο λεπτό και ο Πέδρο Ραούλ ισοφάρισε με πέναλτι στο 55’ για την Γκοΐας.

Σε πολύ καλό “φεγγάρι” η Γκοΐας πριν τη διακοπή, επιστρέφει στη δράση από αήττητο σερί 6 αγώνων (3-3-0), με το οποίο πλασαρίστηκε εντός προνομιούχων θέσεων για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Την προηγούμενη Κυριακή ωστόσο υπέφερε για να πάρει τον πόντο στην Μπραγκάνσα, πιέστηκε πολύ από τους “ταύρους”, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την ισοφάρισή της από την άσπρη βούλα.

Με δόση τύχης πήρε την ισοπαλία και στο τελευταίο εντός από την Φλαμένγκο (1-1), κόντρα στη ροή προηγήθηκε και ισοφαρίστηκε άμεσα.

Τιμωρημένοι οι Πέδρο Ραούλ (φορ) και Σάβιο (αρ. μπακ), τραυματίες οι στόπερ Ντα Σίλβα και Σιντιμάρ.

ΓΚΟΪΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε και στα 13 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Κοριτίμπα. Ο Κουέστα άνοιξε το σκορ στο 75ο λεπτό και ο Τικίνιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 79’.

Πήρε 7 βαθμούς στα τρία τελευταία παιχνίδια της η Μποταφόγκο και η διακοπή την βρήκε εντός προνομιούχων θέσεων (στην ισοβαθμία) για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Ισορροπημένο το παιχνίδι με την Κοριτίμπα, έκλεισε πιο δυνατά το ματς η ομάδα του Λουίς Κάστρο, αξιοποίησε και την κούραση που έβγαλαν οι γηπεδούχοι, με τον Τικίνιο να ανοίγει λογαριασμό με την καινούργια του ομάδα.

Τιμωρημένος ο χαφ Κάρλος Εντουάρντο, τραυματίες οι Μπαρμπόσα (χαφ), Ντε Πάουλα (χαφ) και Γκονσάλβες (φορ).