*3η αγωνιστική

*Από την επιστροφή της Χέρτα στην Μπουντεσλίγκα το 2013, η Γκλάντμπαχ έχει επικρατήσει στις 7/9 αναμετρήσεις που την υποδέχτηκε.

*Η Γκλάντμπαχ έχει σκοράρει ήδη τρεις φορές από κόρνερ στο πρωτάθλημα.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Σάλκε. Ο Σάλαζαρ άνοιξε το σκορ στο 29′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Χόφμαν (72′) και Τουράμ (78′). Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπούλτερ.

Μέσα από τα χέρια της έχασε τη νίκη η Γκλάντμπαχ στη “Veltins Arena” μένοντας στο 2-2 με τη νεοφερμένη Σάλκε. Δέχτηκε πίεση στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα μέσα σε έξι λεπτά με πρωταγωνιστή τον Τουράμ (γκολ και ασίστ). Μοιραίος για τα “πουλάρια” ο Χέρμαν που έκανε χέρι εντός μεγάλης περιοχής τους με τη συμπλήρωση των 90′, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα.

“Η Χέρτα είναι μία ομάδα με σπουδαίες προοπτικές, δεν πρόκειται να κουνήσουμε λευκή σημαία. Είμαι πεπεισμένος πως θα δείξουμε τι αξίζουμε”, ανέφερε ο προπονητής Φάρκε. Η Γκλάντμπαχ πέτυχε τα 4/5 γκολ της στο διάστημα 71′ – 78′. Εκτός αποστολής τέθηκε εκ νέου ο Στιντλ που δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον τραυματισμό του.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΡΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άιντραχτ. Μόλις στο 3′ άνοιξε το σκορ ο Σερντάρ, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Καμάντα στο 48′.

Η Χέρτα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Άιντραχτ στο Βερολίνο (1-1) μετά από μία αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για να σκοράρουν δεύτερη φορά και να διεκδικήσουν τη νίκη, κορυφαία όλων αυτή του Σερντάρ οχτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′. Μετά από παράλληλη μπαλιά βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι αστοχώντας εξ επαφής!

“Η Γκλάντμπαχ διαθέτει ένα ποιοτικό ρόστερ. Πρέπει να αμυνθούμε δυναμικά και να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες που θα μας δοθούν”, ανέφερε ο προπονητής Σβαρτς που δεν έχει κερδίσει ποτέ τα “πουλάρια” (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες). Δύσκολα θα αγωνιστεί ο Μαολιντά, δεν αποκλείεται να πάρει θέση βασικού ο Μποέτιους.