*Στον πρώτο γύρο: Ντόρτμουντ – Γκλάντμπαχ 4-2

*Over 5,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι για στοιχημα

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Βόλφσμπουργκ. Ο Μπάκου άνοιξε το σκορ στο 7′. Απάντησαν οι Ιτακούρα (52′), Ενγκουμού (58′) και Ράιτζ (88′).

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο με το καλημέρα, αλλά δεν πτοήθηκε. Μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο ανατρέποντας τα δεδομένα μέσα σε έξι λεπτά, είχε δοκάρι και γλίτωσε σε 2-3 περιπτώσεις την εκ νέου παραβίαση της εστίας της, πανηγυρίζοντας το διπλό επί της Βόλφσμπουργκ.

Κάπως έτσι η Γκλάντμπαχ έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών (0-3-1) και ξέφυγε στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη. Στις πέντε τελευταίες στο “Borussia Park” επικράτησε μόνο της Μπόχουμ (5-2) στις 24 Φεβρουαρίου (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες). Τα “πουλάρια” γνώρισαν 14 ήττες στις 17 τελευταίες αναμετρήσεις με την Ντόρτμουντ στην Μπουντεσλίγκα, ωστόσο πανηγύρισαν το “τρίποντο” στις τρεις τελευταίες εντός έδρας τους.

Αξίζει να σημειώσουμε πως έχουν χάσει τους περισσότερους βαθμούς σε αναμετρήσεις που πήραν το προβάδισμα (27), ανεξαρτήτως αντιπάλου. “Περιμένω από την Ντόρτμουντ να κάνει 1-2 αλλαγές στην ενδεκάδα της, ωστόσο έχει τρομερή ποιότητα”, ανέφερε ο προπονητής Σεοάνε. Σταθερά εκτός παραμένει ο Κονέ, νοκ άουτ τέθηκε και ο Ράνος.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ντε Πολ (4′) και Λίνο (32′), απάντησε ο Αλέ στο 81′.

Πλήρωσε ακριβά τα σοβαρά αμυντικά λάθη στα οποία υπέπεσε στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με την Ατλέτικο Μαδρίτης μεσοβδόμαδα. Πήρε την κατοχή μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να μετριάσει την κατάσταση, ενόψει της ρεβάνς των δύο ομάδων στο “Signal Iduna Park” (16/4).

Δεύτερη σερί ήττα για την Ντόρτμουντ σε διάστημα τεσσάρων ημερών, προηγήθηκε αυτή από την Στουτγκάρδη (1-0 εντός) που, σε συνδυασμό με την εμφατική επικράτηση της Λειψίας στο “Europa Park”, την ανάγκασε να υποχωρήσει στην 5η θέση της Μπουντεσλίγκα. Οι “κιτρινόμαυροι” πανηγύρισαν τρεις σερί εκτός έδρας νίκες και παραμένουν αήττητοι σε εννέα αγωνιστικές με απολογισμό 5-4-0.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 11 Νοεμβρίου για να βρούμε την τελευταία ήττα που γνώρισαν από την Στουτγκάρδη (2-1). Έχουν σκοράρει 17 γκολ από στημένες φάσεις στη φετινή Μπουντεσλίγκα, όσα και η σημερινή αντίπαλό τους Γκλάντμπαχ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μάλεν, νοκ άουτ παραμένει ο Μπενσεμπαϊνί.