*Φάση των “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ – Βόλφσμπουργκ 4-0

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Χόφενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Πλέα (58′ πεν.) και Νγκουμού (80′), ισοφάρισε προσωρινά ο Βέγκχορστ (60′).

Γλίτωσε από του Χάρου τα δόντια σε πολλές περιπτώσεις, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που η Χόφενχαϊμ δημιούργησε τουλάχιστον τρεις μεγάλες ευκαιρίες. Μπήκε πιο ορεξάτη στο δεύτερο, είχε δοκάρι και προηγήθηκε απ’ την άσπρη βούλα του πέναλτι, προτού ανατρέψει τα δεδομένα στο 80′ εκμεταλλευόμενη την αμυντική αδράνεια των αντιπάλων της. Η Γκλάντμπαχ επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών και μετρά τέσσερις νίκες σε έξι αναμετρήσεις, στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και μία ήττα.

Σκαρφάλωσε μία θέση στην Μπουντεσλίγκα και, πλέον, βρίσκεται στο -4 από αυτές που οδηγούν στην Ευρώπη. Τα “πουλάρια” παραμένουν αήττητα σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Βόλφσμπουργκ (3-2-0), στις τρεις από τις οποίες κράτησαν το μηδέν. Δύσκολα θα δώσει το παρών ο Βάιγκλ, εκφράζονται ελπίδες για συμμετοχή των Τσβαντσάρα και Βέμπερ. Το Σάββατο (9/12) φιλοξενείται από την Ουνιόν Βερολίνου.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Μπόχουμ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με Όστερχαγκε (19′) και Μπερνάρντο (39′). Μείωσε ο Σβάνμπεργκ στο 45+1′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άντουϊ-Αντζέι στο 87′.

Είχε την πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης, προτού η Μπόχουμ σκοράρει δύο φορές και έχει δοκάρι. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μειώσει σε 2-1 και είχε άλλες δύο ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με την έναρξη του δευτέρου. Λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′ μπήκε η… ταφόπλακα της Βόλφσμπουργκ απ’ το πλασέ του Άντουϊ-Αντζέι.

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τους “λύκους” που καταλαμβάνουν την 11η θέση της Μπουντεσλίγκα και βρίσκονται στο -4 από αυτές που δίνουν εισιτήριο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. “Τρέχουν” μία κακή παράδοση με την Γκλάντμπαχ της οποίας επικράτησαν για τελευταία φορά στις 15 Δεκεμβρίου 2019 (2-1 εντός): Έκτοτε σημείωσαν τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Άρνολντ και Μπόρναου. Το Σάββατο (9/12) υποδέχεται την Φράιμπουργκ.