5η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Καϊσέρισπορ. Ο Μπουλούτ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τιάμ έχασε πέναλτι. Στο 71’ ο Γκαβράνοβιτς πέτυχε το δεύτερο γκολ και στο 87’ ο Τσιβελέκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα της Κερασούντας, έμεινε για πρώτη φορά στο μηδέν επιθετικά στο ξεκίνημα της σεζόν, δεν άξιζε να πάρει κάτι από το ματς στο Καϊσέρι την Κυριακή.

Είχε τη μεγάλη ευκαιρία νωρίς να προηγηθεί, σπάζοντας την αντίπαλη πίεση ψηλά, αλλά ο Σερζίνιο απέτυχε στο τετ α τετ. Η συνέχεια του ημιχρόνου άνηκε στους γηπεδούχους, που πέρα από το συνδυαστικό γκολ είχαν δυνατές ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα. Υπνωτισμένη η άμυνα της Γκιρεσούνσπορ στο 2-0, ξέχασε τον αντίπαλο φορ στην πλάτη της σε πλάγιο και στο transition δέχθηκε το τρίτο γκολ.

Δίχως προβλήματα απουσιών η προετοιμασία του κόουτς Κελές.

Στα μεταγραφικά, συμφώνησε με την Μπόκα για την απόκτηση του χαφ Καμπουσάνο. Λεπτομέρειες απομένουν για να ανακοινωθεί ο δανεισμός του Κολομβιανού. Επιπλέον, έκλεισε ως δανεικό τον εξτρέμ Κοϊτά από την Τραμπζονσπόρ.

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας (ουδέτερο) νίκη (1-0) επί της Φενέρμπαχτσε. Στο 22’ αποβλήθηκε ο Βαλένσια της Φενέρμπαχτσε και στο 54’ ο Ντεμιρμπάγκ της Κόνιασπορ. Στο 66’ πέτυχε το καθοριστικό γκολ ο Ντεμίρ.

Θριαμβεύτρια η Κόνιασπορ τη Δευτέρα στο ουδέτερο Εσκισεχίρ, παρέμεινε αήττητη (2-2-0) στην Super Lig και κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στο συνολικό παθητικό της και απέναντι σε μία πληθωρική Φενέρ!

Έξυπνη η τακτική προσέγγιση του Παλούτ, ουδέποτε ρίσκαρε, ακόμη και με παίκτη παραπάνω, οι παίκτες του κυκλοφόρησαν με ασφάλεια την μπάλα και κούρασαν τους 10 αντιπάλους, με αποτέλεσμα να έχουν περισσότερη φρεσκάδα όταν αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία. Μόνιμη πηγή κινδύνων για τη Φενέρ ο αριστερός εξτρέμ Μπουτίκι, που σέρβιρε και για το γκολ με εξαιρετική σέντρα. Πολύ καλά στημένη η άμυνα, σε συνδυασμό με την ασύνδετη ανάπτυξη των αντιπάλων δεν κινδύνεψε ουσιαστικά σε όλο το ματς!

Ο κόουτς Παλούτ επιχείρησε να καταλαγιάσει την ευφορία από τη νίκη της Δευτέρας και επισήμανε την επικινδυνότητα του σημερινού αγώνα, ενώ επιβεβαίωσε ότι το ρόστερ της ομάδας έχει κλείσει.

Τιμωρημένος ο βασικότατος στόπερ Ντεμιρμπάγκ, τραυματίες οι Άμιλτον (εξτρέμ), Μίχαλακ (εξτρέμ), Ουλγκούν (χαφ). Αμφίβολος ο χαφ Τσεκιτσί.