* 17η Αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας, όλα στη Β’ κατηγορία

* Αήττητη η Αλτάι στα 6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (4-2-0)

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το νικηφόρο σερί της Γκιρεσούνσπορ διακόπηκε στα Άδανα την Κυριακή με γκολ στις καθυστερήσεις από την Ντεμιρσπόρ (1-0). Στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο μέρος η ομάδα του Κελές, σε πιο παθητικό ρόλο στο δεύτερο ημίχρονο, το πλήρωσε στο φινάλε.

Είχε προηγηθεί ένα εντυπωσιακό 3/3 στο πρωτάθλημα, με το οποίο υπερδιπλασίασε την επιθετική της παραγωγή κι έφτασε τα 15 γκολ στην Superlig! Εντυπωσιακό το 0-4 στην Πόλη επί της Μπεσίκτας, εντυπωσιακή και η ανατροπή (3-1) επί της Καραγκιουμρούκ στο τελευταίο εντός. Ενδιάμεσα πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου με το εύκολο 4-2 επί της Άνκαρα (Γ’ κατηγορία).

Πήρε βαθμολογική ανάσα, ξεκόλλησε από την επικίνδυνη ζώνη, παρέμεινε στο +5 παρά την πρόσφατη ήττα. Τιμωρημένοι σήμερα οι βασικότατοι Γιαβρού και Φλάβιο, παραμένει εκτός ο Ντάγκλας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Η μεγάλη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου άνηκε στην Γκιρεσούν. Καλύτερη στο δεύτερο η Άδανα, απείλησε με Βάργκας και Μπαλοτέλι, μία δυνατή φάση στην κόντρα είχε η Γκιρεσούν. Ο Σταμπουλί στο 93’ με δυνατό σουτ έκρινε το παιχνίδι!

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Stoiximan)

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΤΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ποδαρικό… με το αριστερό έκανε στο νέο της γήπεδο η Αλτάι την προηγούμενη Παρασκευή, παρότι προηγήθηκε με γκολάρα του Πινάρες. Ισοφαρίστηκε από στημένη φάση και στο δεύτερο μέρος η άμυνά της ήταν σε διαρκή τρικυμία, με τη Χατάισπορ δικαιότατα να της γυρίσει το ματς στις αντεπιθέσεις.

Παραμένει δίχως νίκη στο πρωτάθλημα από τις 24 Σεπτεμβρίου, έκτοτε έχει ρεκόρ 0-3-6! Πήγε στράφι το μομέντουμ που πήρε από το 2-2 στην Πόλη απέναντι στη Γαλατά και την ισοφάριση στο τέλος.

Ξεθύμανε ο ενθουσιασμός της ανόδου, έπεσε στην 16η θέση, μία πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, στο +4 από Γκιόζτεπε και Μαλάτιασπορ.

Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Πόκο, Καζιμτσάν, Ερέν και Μπγιορκάντερ, πιθανότατα θα είναι όλοι διαθέσιμοι, ο πρώτος επιστρέφει στην 11αδα. Εξέτισαν τιμωρίες και οι Καραγιέλ, Γιλντιρίμ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Χατάισπορ. Με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής του Πινάρες προηγήθηκε η Αλτάι στο 21ο λεπτό, ο Ντιούφ στο 38’ ισοφάρισε για την Χατάισπορ, σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ. Πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις η Χατάι, έχασε δυνατές ευκαιρίες (δοκάρι) πριν κάνει το 1-2 με τον Σεντ-Λουί στο 75’. Ο Ντιούφ απέτυχε να πετύχει και τρίτο γκολ από την άσπρη βούλα στο 86’ (απόκρουση).