32η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

*Στον Α’ γύρο: Τουλούζ – Γκινγκάμπ 2-2

*9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Η Τουλούζ έχει μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία εκτός απέναντι στην Γκινγκάμπ (4-2-1).

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νέα καλή εμφάνιση και νίκη με 0-2 στην έδρα της Νιμ την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δίκαιο αποτέλεσμα, ήταν ένα σκαλί πάνω από την αντίπαλό της και έδειξε μεγάλη επιθετικότητα ιδίως στο δεύτερο μέρος, όπου βρήκε δίχτυα με τους Πιερό και Λιβολάν. Παράλληλα, δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο από μία φλύαρη και άνευρη αντίπαλο.

Εν πολλοίς καθάρισε με την παραμονή και επικρατεί ανακούφιση στις τάξεις της, αφού η σεζόν πέρασε από πολλά κύματα. Πρώτη φορά φέτος κέρδισε δύο σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα, αμφότερα μάλιστα με καλές εμφανίσεις. Βρίσκεται στους 42 βαθμούς και σε τριπλή ισοβαθμία στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -12 από την πρώτη πεντάδα.

«Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι με τη νίκη, μια νίκη που μας φέρνει στους 42 βαθμούς: με επτά παιχνίδια να απομένουν, δεν είναι ευκαταφρόνητη. Είναι ένα επιτυχημένο ματς με αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο. Ενόψει των τελευταίων ταξιδιών, δείξαμε έλεγχο. Ακόμα κι αν όλα δεν ήταν τέλεια, πάντα είχαμε σκοπό να ξεκινήσουμε απότομα και να μην αρκεστούμε στο να κρατήσουμε το 1-0», περιχαρής ο τεχνικός Ντιμόν.

Επιστρέφει από τιμωρία και είναι διαθέσιμος ο πολύτιμος μεσοεπιθετικός Μεργκέμ (21/0). Χωρίς φρέσκα προβλήματα εν όψει Τουλούζ.

Γκινκγκάμπ Στατιστικά

*8/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΥΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη σε όλα τα επίπεδα στο ντέρμπι ανόδου, 2-1 την Παρί στην έδρα της την προηγούμενη αγωνιστική. Κυνική για δεύτερη σερί αγωνιστική, δεν έπιασε τόσο ψηλά στάνταρ απόδοσης αλλά η επιθετική της ποιότητα ήταν αυτή που ουσιαστικά έκρινε το αποτέλεσμα. Έμεινε πίσω στο 15′, αλλά ανέτρεψε την κατάσταση με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (62′,84′).

Το απόλυτο αφεντικό της κατηγορίας, η μαθηματική επικύρωση της ανόδου είναι αυτό που πλέον περιμένουν άπαντες στις τάξεις της. Κερδίζει ακόμα και στην κακή της μέρα ομάδες που διεκδικούν την άνοδο, γεγονός που συνιστά τρανταχτή απόδειξη πως το ρόστερη και η εν γένει ποιότητά της είναι για την Ligue 1. Προέρχεται από πέντε νίκες στα έξι τελευταία παιχνίδια.

«Πιστεύουμε ότι οι 72 βαθμοί είναι ο πήχης που χρειάζεσαι για να ανέβεις στη Ligue 1, οπότε έχουμε ακόμα δύο νίκες μπροστά μας. Όσο πιο γρήγορα έχουμε αυτές τις δύο νίκες, τόσο πιο γρήγορα μπορούμε να σκεφτούμε άλλους στόχους. Πρέπει να προσπαθήσουμε να τα πάρουμε το συντομότερο δυνατό και να μην καθυστερήσουμε την προθεσμία», έθεσε το πλαφόν για την άνοδο ο τεχνικός Μοντανιέ, που λογικά παραμένει και μετά την λήξη της σεζόν.

Επιστρέφει μετά από τιμωρία ο ποιοτικός μέσος Σπίρινχς (28/1), δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα εν όψει Γκινγκάμπ.