*34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαμπλί – Γκινγκάμπ 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για την απευθείας παραμονή πανηγύρισε η Γκινγκάμπ περνώντας με το διπλό από την έδρα της Βαλενσιέν. Ανοικτό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 0-0 στην ανάπαυλα. Σκόραρε στις αρχές του δεύτερου 45λεπτου η Γκινγκάμπ και με σωστή διαχείριση κράτησε το υπέρ της σκορ ως το φινάλε.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Γκινγκάμπ, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με τη Ροντέ και το εκτός έδρας 1-0 από την Τρουά και το εντός έδρας 1-1 με την Τουλούζ, παρέμεινε στη θέση των μπαράζ με 34 πόντους, μείωσε στον πόντο την απόσταση απ’ την απευθείας σωτηρία, ενώ βρίσκεται στο +6 απ’ την τελευταία δυάδα. Κομβικό το ματς με τη Σαμπλί, με νίκη θα αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό και ενδέχεται να βγει από τις επικίνδυνες θέσεις. Έχει τη δεύτερη χειρότερη έδρα της κατηγορίας (2-9-5), αγνοεί τη νίκη στα 12 πρόσφατα (0-9-3). Τιμωρημένος ο Νιακατέ (Αμυντικός, 27, 1), παραμένει τραυματίας ο Ρου (Μέσος, 19, 1), επιστρέφει ο Παλέν (Αμυντικός, 12, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Βαλενσιέν. Το γκολ ο Ροντλέν στο 48’.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 8/10 πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

*N/G τα 5/7 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΜΠΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα την προηγούμενη αγωνιστική η Σαμπλί, επικρατώντας 2-0 της Αμιάν. Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, το ζήτησε και το ήθελε περισσότερο, πήγε με το υπέρ της 2-0 στην ανάπαυλα. Διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ της σκορ στο δεύτερο 45λεπτο και κατέκτησε δίκαια το “τρίποντο”.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σαμπλί, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 με τη Ροντέ και το εκτός έδρας 2-1 από τη Βαλενσιέν, παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 31 πόντους, στο -3 απ’ τα μπαράζ και στο -4 απ’ την απευθείας σωτηρία. Ιδιαίτερα κρίσιμο το παιχνίδι στη Βρετάνη με την Γκινγκάμπ, καθώς αν χάσει θα βρεθεί με το ένα πόδι στη National 1. Αγνοεί τη νίκη στις επτά πρόσφατες εξόδους της (0-2-5), στις τέσσερις εξ αυτών έμεινε άσφαιρη.

Εξέτισε ο Γκεζουΐ (Επιθετικός, 22, 5), επιστρέφουν και οι Ποντεμέ (Τερματοφύλακας, 11, 0), Ζακ (Αμυντικός, 26, 3). Δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο Καλεγκαρί (Μέσος, 9, 0), παραμένει τραυματίας ο Ντανζέ (Αμυντικός, 28, 2), νέα απουσία ο Πινοτό (Τερματοφύλακας, 20).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Αμιάν. Προηγήθηκε με τον Πέτκοβιτς στο 31’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντουκουρέ στο 45’+4’.