*3η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι τρεις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Λαβάλ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 5’, ισοφάρισε με τον Μπαρτελμέ στο 56’, έκανε την ανατροπή με τον Λιβολάν στο 71’.

Είναι η μία απ’ τις δύο ομάδες που στις δύο πρώτες αγωνιστικές πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, με την Γκινγκάμπ να περνάει με το διπλό από την έδρα της Λαβάλ. Ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο, από νωρίς βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, δεν αντέδρασε και πήγε με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Βελτίωσε την εικόνα της στο δεύτερο 45λεπτο, έφερε το ματς στα ίσα, απέκτησε ψυχολογία στη συνέχεια φτάνοντας στη μεγάλη ανατροπή.

Δεύτερη διαδοχική νίκη για την ομάδα του Ντυμόν, είχε προηγηθεί η εμφατική νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στην Πο (4-0), έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν και δείχνει αποφασισμένη να διεκδικήσει ακόμη και την επιστροφή της στα “μεγάλα σαλόνια”. Θέλει να αποκτήσει έναν ακόμη φορ, με το όνομα του Κουρτέ (Αζαξιό) να παίζει δυνατά. Ο χαφ Γκοντέν, που πέτυχε δύο γκολ στην πρεμιέρα, χτύπησε πριν το ματς με τη Λαβάλ και θα απουσιάσει για τις επόμενες δύο εβδομάδες. Ο μπακ Λουβαμπό τραυματίστηκε πιο σοβαρά και τέθηκε νοκ άουτ για 3 μήνες. Παραμένει τραυματίας ο φορ Γκιγιόμ. Εξέτισε ο φορ Τσιμπεμπέ, επιστρέφει και ο χαφ Μεργκέμ, μαζί του και οι μέσοι Λεμονιέ, Ντιαρά.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 4/5 τελευταία ματς.

*Over 2.5 τα 12/15 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στην Κεβιγί. Προηγήθηκε με τον Μπερνοέρ στο 6’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Σαϊρί στο 33’, έχασε πέναλτι στο 54’, με την Κεβιγί να μειώνει το σκορ στο 79’.

Η έδρα της αποτελεί τη μεγάλη της δύναμη και αυτό φρόντισε να το δείξει στο πρώτο επίσημο παιχνίδι στο “Σαρλετί”, με την Παρί να ξεπερνά με 2-1 το εμπόδιο της Κεβιγί. Ανώτερη και αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δις και δεν ένιωσε ουσιαστικά τον κίνδυνο από την αντίπαλο. Έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς στο δεύτερο μέρος (χαμένο πέναλτι), στο υπόλοιπο του αγώνα έπαιξε με τη… φωτιά και παρά τη μείωση του σκορ από την αντίπαλο κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της 2-1 ως το φινάλε.

Πρώτο “τρίποντο” στο πρωτάθλημα για την Παρί, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με τη Σοσό, έδειξε σημαντική βελτίωση στο επιθετικό κομμάτι και πηγαίνει στη Βρετάνη με ανεβασμένο ηθικό. Εξέτισε ο χαφ Λόπεζ, δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο χαφ Μαντουκί, παραμένει τραυματίας ο χαφ Φιρί.