*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Καέν – Γκινγκάμπ 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Αζαξιό, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 27ο λεπτό, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου (65′, 76′).

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Γκινγκάμπ, έχοντας από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ φιλοξενήθηκε από την Αζαξιό, χάνοντας με κατεβασμένα χέρια (3-0). Σε ένα κακό ποιοτικά ματς ανάμεσα τους, δεν απείλησε σε καμία περίπτωση και είδε την αντίπαλο να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο τις δικές της στιγμές.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εντός 1-4 από την Ανεσί, παραμένει ωστόσο στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με τη Ροντέ. Απέσπασε μόλις ένα βαθμό στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της. Τη δεύτερη από τις τέσσερις αγωνιστικές της τιμωρίας του εκτίει ο μέσος Σιντιμπέ, για πρώτη φορά στην αποστολή ο φορ Μπονέ.

Γκινγκάμπ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Αμπντί στο 81′ και τρία λεπτά βρήκε ξανά δίχτυα με τον Μεντί.

Τη χαρά της νίκης γεύτηκε και πάλι η Καέν, μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Σεμπ υποδέχθηκε την Αμιάν, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους ματς, παρότι οι περισσότερες προσπάθειες ήταν εκτός στόχου. Η ίδια ωστόσο σκόραρε δις στα τελευταία λεπτά και ήταν αυτή που χαμογέλασε στο φινάλε.

Κάπως έτσι, μοιράζεται την πέμπτη θέση της κατάταξης με την Αζαξιό, κόντρα στην οποία υπερτερεί ωστόσο σε διαφορά τερμάτων. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, με 5-1 από τη Γκρενόμπλ.