20η αγωνιστική

*Με G/G και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΓΚΙΦΟΥ

Την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες, υπέστη και πάλι η Γκίφου. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Τακέσι Όκι φιλοξένησε τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Ένα αυτογκόλ του Φουρουχάσι στο 78ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Πρώτο ματς μετά από εφτά σερί που δεν κατάφερε να σκοράρει.

Υποχώρησε έτσι στην όγδοη θέση, όπου και μετράει 28 βαθμούς, όσους έχει και η Ομίγια. Επιπλέον, με 19 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός της, έχοντας και μια ήττα. Σταθερά εκτός παραμένει ο τραυματίας ο Νταΐτσι Ισικάβα (ΕΠ 0/0), σε αντίθεση με τον Ράιαν Ντε Φρις (ΕΠ 14/0), που τέθηκε στη διάθεση του προπονητή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μασίντα Ζέλβια για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Γκίφου – Ρενόφα Γιαμαγκούτσι παίζει στον Stoiximan

ΡΕΝΟΦΑ ΓΙΑΜΑΓΚΟΥΤΣΙ

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αγωνιστικές η Γιαμαγκούτσι, με πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασαχίρο Σιμόντα φιλοξενήθηκε από την Τοκουσίμα, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-2. Παρότι πίσω στο σκορ μετά από 19 λεπτά, έφτασε στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσε ο Ονόσε στο 41ο και στο 64ο λεπτο.

Έφτασε έτσι τους 38 βαθμούς και βρίσκεται στην πρώτη θέση, ένα βαθμό πάνω από την δεύτερη Οΐτα. Επιπλέον, με 35 τέρματα στο ενεργητικό της, έχει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις της κατηγορίας. Αήττητη στις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Εκτός είναι οι τραυματίες Γκένκι Γιαμάντα (ΤΕ 0/0), Νταϊσούκε Γιοσιμίτσου (ΤΕ 0/0), Ρενάν (ΑΜ 6/0) και Γιοχέι Φουκουμότο (ΑΜ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τοκουσίμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα οκτώ από τα δέκα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.