Φάση των “16” του κυπέλλου Κορέας

*Μονοί αγώνες νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΓΚΙΕΟΝΓΚΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Γκουανγζού, για την περασμένη αγωνιστική της KLeague2. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 29′, αλλά αντέδρασε και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ μέχρι το 53′ (1-1 στο 44′). Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 65′, με τις δύο ομάδες να μην έχουν πολλές ευκαιρίες μέχρι τέλους και το 2-2 να είναι και το τελικό σκορ.

Ήταν το έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα (4-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Προκρίθηκε στη φάση των “16” επικρατώντας εντός έδρας της Γκιεονγζού KHNP με 2-0. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά τα πέντε να ολοκληρώνονται με goal/goal.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Γκιεονγκνάμ Στατιστικά

*Goal/goal στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΟΥΛΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Σανγκμού, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες της κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 37ο λεπτό. Στη συνέχεια, κλείστηκε στα καρέ της για να διαφυλάξει το αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να δημιουργούν τις προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, απολαμβάνοντας την υπεροχή του αγώνα, αλλά μάταια, με το 0-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Ουλσάν (3-1-0). Στόχος και φέτος δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του κυπέλλου. Προκρίθηκε απευθείας στη φάση των “16”, έχοντας τερματίσει στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος της περασμένης σεζόν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ και στις τρεις.

Τραυματίες οι Τζονγκ-Εούν Λιμ και Κι-Χι Κιμ.