* 22η Αγωνιστική

* Over 3.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Στον πρώτο γύρο (29/08): Σίβασπορ – Γκιόζτεπε 2-2

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξαιρετική η αυγή του 2022 για την Γκιόζτεπε, μέτρησε 2/2 νίκες στο πρωτάθλημα και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη (+3) μετά από καιρό! Πλασματικό το 4-0 επί της Αντάλιασπορ στις 9 του μηνός με 6 τελικές σε όλο το παιχνίδι, πολύ σημαντικό στη μάχη της παραμονής το διπλό με ανατροπή την Παρασκευή στην έδρα της Μαλάτιασπορ (1-2).

Η Μαλάτια προηγήθηκε με τον Εσκιχελάτς σε γρήγορη μετάβαση, η Γκιόζτεπε ισοφάρισε με πέναλτι από τραγικό λάθος αμυντικού (χέρι) σε εκτέλεση κόρνερ, απείλησε με ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν καλύτερη στο δεύτερος μέρος η Μαλάτια, απείλησε με εκ νέου προβάδισμα, αλλά την πρόδωσε ξανά η άμυνά της στο 73’, σε μία από τις λιγοστές επισκέψεις της Γκιόζτεπε στην περιοχή της.

Τρίτη σερί συνολικά, αφού στην αυλαία του 2021 προκρίθηκε στους “16” του Κυπέλλου με το εντός έδρας 1-0 επί της Σαμσουνσπόρ.

Στο στόχαστο του MLS ο βασικότατος χαφ Νβομπόντο, έγινε πρόταση 3 εκ. από το Σινσινάτι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Μαλάτιασπορ. Η Μαλάτιασπορ προηγήθηκε νωρίς (7’) με τον Εσκιχελάτς, η Γκιόζτεπε ισοφάρισε με πέναλτι του Εμίρ στο 15’ και γύρισε το ματς στο 73’ με το Λουρενσί.

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στη Stoiximan)

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωταθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Σάββατο κατάφερε να αντισταθεί στην πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ (1-1) εντός έδρας, με σύμμαχο την τύχη και το χιόνι.

Το τραγικό λάθος του Τσακίρ χάρισε το 1-0 στον Τζέιμς της Σίβασπορ, η πρωτοπόρος όμως απάντησε άμεσα με τον Ομούρ μετά από εξαιρετική κάθετη του στόπερ Χούγκο. Απείλησαν με ανατροπή πριν το ημίχρονο οι Μπακασέτας και Βίστσα για την Τραμπζονσπόρ. Εντάθηκε η χιονόπτωση στο δεύτερο ημίχρονο, βάρυνε ο αγωνιστικός χώρος, λίγες οι φάσεις, η Τραμπζονσπόρ είχε τη μεγαλύτερη, δεν απείλησε η Σίβασπορ.

Είχε προηγηθεί το σπουδαίο διπλό στο Ικόνιο, με τον Τζέιμς να σκοράρει και πάλι, τέσσερα γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της ομάδας έχει πετύχει ο Νιγηριανός φορ.

Σταθερές απουσίες πλέον οι διεθνείς στο Κόπα Άφρικα Γκραντέλ και Φαζρ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τραμπζονσπόρ. Ο Τζέιμς άνοιξε το σκορ για την Σίβασπορ στο 20, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε άμεσα με τον Ομούρ στο 24’.