19η αγωνιστική

*G/G & over 2.5 στις 5/8 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στις πρόσφατες 3 αναμετρήσεις ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΚΕΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκεζτέπε δε διανύει περίοδο φόρμας και είναι ενδεικτικό από τα τελευταία αποτελέσματά της, καθώς μετρά διαδοχικές ήττες. Προέρχεται από την εκτός έδρας αποτυχία με αντίπαλο τη Μπεσίκτας (2-1), παρά το γεγονός ότι κατάφερε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Γκεζτέπε, οι δύο από αυτές είναι εκτός έδρας. Βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και έχει άμεση ανάγκη από βαθμολογική συγκομιδή. Στο τελευταίο παιχνίδι του έτους, αντιμετωπίζει εντός έδρας τη Σάμσουνσπορ για το θεσμό του Κυπέλλου. Όσον αφορά την αποστολή, εξέτισε και είναι εκ νέου διαθέσιμος ο Λουρένσι. Αντιθέτως, είναι σταθερά εκτός λόγω τραυματισμού ο Μιχόγεβιτς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 εκτός έδρας από τη Μπεσίκτας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 3’ ο Εντιαγέ σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, όμως στο 31’ ο Λαρίν ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 60’ ο Γκεζάλ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Μπεσίκτας, ενώ στο 81’ αποβλήθηκε ο Ροζιέ για τους γηπεδούχους.

Γκεζτέπε Στατιστικά

*4/6 ματς με G/G (δες το στη στοιχημαν)

*4/5 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε όλα τα ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΝΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αντάνα είναι σε αρκετά καλή κατάσταση και η πορεία της το τελευταίο διάστημα είναι ανοδική. Πανηγύρισε μεγάλη νίκη εναντίον της Γαλατάσαραϊ (2-0) εντός έδρας, στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο μέρος. Ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη και τέταρτη στα πρόσφατα πέντε, μαζί με εκείνη του Κυπέλλου κόντρα στην Σερίκ Μπελεντίγεσπορ με σκορ 5-0 εντός έδρας, αποτέλεσμα που της έδωσε την πρόκριση για την επόμενη φάση. Στο τελευταίο ματς για το τρέχον έτος, αντιμετωπίζει την Άνκαρασπορ εντός έδρας στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Το θετικό όσον αφορά τα αγωνιστικά νέα, είναι ότι δεν υπάρχουν σημαντικά προβλήματα απουσιών και ο τεχνικός της ομάδας, Μοντέλα, μπορεί να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Γαλατάσαραϊ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 53’ ο Ακγκιούν σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων και στο 58’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.