4η αγωνιστική

*Η Τζουργκάρντεν πήρε τη νίκη στις 4/5 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Γκέτεμποργκ, έχοντας παράλληλα και μια ήττα.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο τρίτο λεπτό με τον Βίλχελμσον, έχασε πέναλτι με τον Μπεργκ στο 54′ και στο 68′ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Δέκα λεπτά αργότερα, βρήκε και πάλι δίχτυα, με τον Χοσάμ Αϊές.

Δυναμικά έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Γκέτεμποργκ, έχοντας το απόλυτο μετά από τρία παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Στάρε φιλοξενήθηκε από τη Χάκεν, στο μεταξύ τους ντέρμπι, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 0-2. Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλό της.

Έκανε έτσι το 3/3, καθώς είχαν προηγηθεί αυτές επί των Βάρναμο (2-1 εντός) και Χέλσινγκμποργκ (0-1 εκτός), με την ψυχολογία να είναι πλέον στα ύψη. Με απουσίες η αποστολή της, καθώς δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Γκούσταβ Λίλιενμπεργκ, Σεμπάστιαν Έρικσον, Λούκας Κέχεντ, Άλφονς Νίγκορντ και Έρικ Σόργκα.

Γκέτεμποργκ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Νόρκεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, ειδε την αντίπαλό της να χάνει πέναλτι με τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να κάνει εν τέλει την ανατροπή με τα τέρματα των Μπαντά (68′) και Ασόρο (85′).

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Τζουργκάρντεν, μετά και το εκτός 1-0 από τη Μιάλμπι. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα ων Κιμ Μπέργκστραντ και Τόμας Λάγκερλεφ υποδέχθηκε τη Νόρκεπινγκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή, ενώ μετά από ένα κακό πρώτο τέταρτο στη δεύτερο μέρος, ανέβασε στροφές και κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Παρά το θετικό αποτέλεσμα, έδειξε ότι θέλει ακόμη δουλειά για να βρει τα πατήματα της και να θυμηθεί το καλό εαυτό που είχε πέρυσι. Εκτός μάχης ο αμυντικός Πιέρε Μπένγκτσον, που τραυματίστηκε πριν από δέκα ημέρες στο ματς με τη Μιάλμπι.