23η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Έλφσμποργκ, την προηγούμενη αγωνιστική. Κατώτερη των περιστάσεων για άλλη μια φορά, είχε ρόλο παρατηρητή καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Μοιραία, δέχτηκε το 1-0 στο 39′, με τους γηπεδούχους να χάνουν πολύ καλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ. Οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, με το 1-0 να μένει μέχρι τέλους.

Ήταν η 4η συνεχόμενη ήττα της και 6η στα τελευταία 7 παιχνίδια πρωταθλήματος. Βρίσκεται, πλέον, στη 14η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα μπαράζ υποβιβασμού, στο -1 από τη σωτηρία. Εντός έδρας έχει 2 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Έρικσον (16 συμμ./1 γκολ), Σίγκθορσον (17 συμμ./4 γκολ), Κάρλσον (-)και Βεντ (7 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Έλφσμποργκ.

Γκέτεμποργκ Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Χάκεν, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια, αιφνιδιάστηκε και δέχτηκε 2 γκολ στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου (0-1 στο 45+2′, 0-2 στο 45+4′). Μείωσε στο σκορ με το καλημέρα του 2ου σαρανταπενταλέπτου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεσάρα (49′). Συνέχισε να πιέζει, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων, με το 1-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 4η ήττα της στα τελευταία 5 παιχνίδια πρωταθλήματος. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -7 από τη σωτηρία. Εκτός έδρας μετράει 9 ήττες σε 11 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ δεν έχει καμία ισοπαλία. Έχει δεχτεί γκολ σε όλους τους εκτός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Γιασίν (-)και Κόλαντερ (24 συμμ./1 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Χάκεν.