*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τορκί – Γκέιτσχεντ 1-1

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Γκέιτσχεντ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Φάρσλεϊ.

Η Γκέιτσχεντ δεν κατάφερε να λυγίσει στην κανονική διάρκεια του αγώνα την Φάρσλεϊ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, παρόλο που έπαιζε εντός έδρας, φέρνοντας 0-0, όμως πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών, κερδίζοντας στην διαδικασία των πέναλτι! Αυτή ήταν η δεύτερη σερί «λευκή» της ισοπαλία, ενώ συμπλήρωσε τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη. Και αμφότερες οι ισοπαλίες ήρθαν στο γήπεδό της.

Είναι ακόμη εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον στο -4 από τις θέσεις παραμονής, έχοντας όμως δύο αγώνες λιγότερους από την ομάδα που βρίσκεται εκεί. Υπενθυμίζεται πώς της αφαιρέθηκε ένας βαθμός για αντικανονική συμμετοχή παίκτη σε παιχνίδι!

Επιστρέφει από τιμωρία ο Μάρτιν.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*Εχει 16/21 G/G εντός έδρας, 12/16 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/21 over 2,5 εντός έδρας, 9/16 στο πρωτάθλημα

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν πληρώνοντας την αποβολή παίκτη της μόλις στο έβδομο λεπτό! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Κρέτζμαρ στο 41ο λεπτό, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με 10 παίκτες, με τον Εβανς στο 46’, χάνοντας τελικά από τέρμα του Ομπιέρο στις καθυστερήσεις!

Η Τορκί ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, πληρώνοντας σε μεγάλο βαθμό την αποβολή παίκτη της μόλις στο έβδομο λεπτό! Αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν έχει νίκη. Και στους 13 πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Ντάγκεναμ, με εννιά ήττες σε αυτό το διάστημα.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, παραμένοντας στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας ακόμη περισσότερο πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, ενώ είναι στο -3 από την σημερινή της αντίπαλο, όμως με δύο αγώνες περισσότερους από αυτήν.

O μέσος Χολ παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού, πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Μόξεϊ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι επίσης τραυματίες Τζάρβις (ΕΠ), Κρόου (ΜΕ), ενώ τιμωρημένος είναι ο μέσος Λάπσλι.