2η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Ξεκίνημα με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα για τη Γκέιτσχεντ. Το Σάββατο, η ομάδα του Στιβ Γουάτσον φιλοξενήθηκε από τη Μέιντενχεντ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-3. Προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Όλεϊ, με τα τέρματα των Μπόντεν (48′) και Άρμστονγκ (55′) να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 0-3, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν με το αυτογκόλ του Κερ στις καθυστερήσεις.

“Κάναμε ένα πολύ σημαντικό ξεκίνημα στη σεζόν, παρά το πολύ δύσκολο καλοκαίρι που είχαμε”, δήλωσε μετά το παιχνίδι ο Γουάτσον. Κανείς δεν ξέρει πως θα πάνε τα πράγματα για την ίδια μέσα στη σεζόν, δεδομένων και των πολλών αλλαγών που υπέστη σε διοικητικό και αγωνιστικό κομμάτι. Εκτός δράσης ο Σκοτ Μπάροου (ΑΜ 0/0), καθώς είναι τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Μέιντενχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G & Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Γκέιτσχεντ – Σάλφορντ Σίτι παίζει στην Betshop

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ

Με το βαθμό της ισοπαλίας ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα η Σάλφορντ Σίτι. Η ομάδα του Γκράχαμ Αλεξάντερ φιλοξένησε την Λέιτον Όριεντ, το περασμένο Σάββατο, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Αν και προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Γκάφνκι στο 47′, εν τέλει είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ισοφάριση λίγο πριν το 90′, στερώντας της το τρίποντο.

Αποτέλεσμα που δεν θεωρείται αρνητικό στο ντεμπούτο της στην κατηγορία. Όμως θεωρείται το φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης και της ανόδου στην Λιγκ 2 και εάν θέλει να το αποδείξει, θα πρέπει να “τελειώνει” τα παιχνίδια της. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες ενόψει και της σημερινής αναμέτρησης στην έδρα της Γκέιτσχεντ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Λέιτον Όριεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία επίσημα παιχνίδια.