*2η αγωνιστική

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Ντάγκεναμ, αν και προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο 15λεπτο, από τους Μπλάκετ (6’), Κάμπελ (12’). Αλλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον ΜακΚάλουμ στο 39ο λεπτό και τελικά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον Μοριάς.

Η Γκέιτσχεντ έφτασε μία «ανάσα» από το να ξεκινήσει πολύ θετικά το φετινό πρωτάθλημα, μετά την επιστροφή της στην κορυφαία ερασιτεχνική κατηγορία, αλλά τελικά με ένα γκολ που δέχθηκε στο τέλος έμεινε στο 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Ντάγκεναν, αν και μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 0-2 πολύ νωρίς.

Σήμερα θα παίξει για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό της, ενώ στα φιλικά που έπαιξε δεν ήταν και τόσο καλή, με πέντε ήττες σε έξι αγώνες!

O παίκτης – προπονητής της, Μάικ Γουίλιαμσον, είπε πώς θα πρέπει να είναι ανταγωνιστικοί και να παίξουν με δύναμη και στις δύο περιοχές, για να μπορέσουν να αντιμετωπίσουν τη σημερινή τους αντίπαλο.

Τραυματίες και απόντες είναι ο τερματοφύλακας Λάνγκλεϊ, ο μέσος Τζάρβις και ο επιθετικός Νάιτ, με τον πρώτο να έχει ελπίδες επιστροφής, ενώ χτύπησε και ο αριστερός μπακ Πάι στην πρεμιέρα του αγώνα, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*Εχει 5/7 over 2,5 στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

*Εχει 4/7 G/G στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Χάλιφαξ, ανοίγοντας το σκορ σχετικά νωρίς, με τον Μέισον – Κλαρκ στο 13ο λεπτό, ενώ απέκτησε μεγαλύτερο προβάδισμα μετά την αποβολή αντιπάλου στο 66’. Και το εκμεταλλεύτηκε σκοράροντας δεύτερο τέρμα με τον Καμπάμπα στο 78’.

Η Μπαρνέτ ξεκίνησε πολύ δυνατά το πρωτάθλημα, με νίκη 2-0 επί της Χάλιφαξ, μίας από τις ομάδες που πέρυσι τα πήγαν πάρα πολύ καλά στη σεζόν, δίνοντας μία πνοή αισιοδοξίας στους οπαδούς της έπειτα από πολλά χρόνια. Μένει να φανεί αν θα μπορέσει να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και για πόσο.

Και αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες στα πιο πρόσφατα φιλικά της, αν και είχε ξεκινήσει την περίοδο προετοιμασίας με τρεις νίκες στα πρώτα της παιχνίδια.