ΓΚΑΖΟΒΙΚ ΟΡΕΝΜΠΟΡΓΚ - ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ Προγνωστικά

2η Αγωνιστική

ΟΡΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Κρίλια στη Σαμαρα πέτυχε την προηγουμένη αγωνιστική η Όρενμπουργκ, που άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις με την εικόνα της. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 26′ ο Κοζλόβ της έδωσε το προβάδισμα, με τους γηπεδούχους στο 37′ να χάνουν πέναλτι. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Μπρέεβ έκανε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κοζλόβ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ένα αποτέλεσμα ψυχολογίας για το συγκρότημα του Φεντότοβ, που άφησε στην άκρη την ήττα από τη Σπαρτάκ Μόσχας (1-0) στην πρεμιέρα. Επέστρεψε φέτος στη μεγάλη κατηγορία, με την παραμονή σε αυτή να είναι ο Νο1 στόχος της Όρενμπουργκ. “Κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τους παίκτες μου. Έχουμε μπροστά μας ένα σημαντικό παιχνίδι και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι 90 λεπτά κόντρα σε μια ισχυρή ομάδα όπως η Λοκομοτίβ”, ανέφερε ο τεχνικός Φεντότοβ.

Προηγούμενο ματς: Με 0-3 επικράτησε της Κρίλια η Όρενμπουργκ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της Μόσχας, με τις Λοκομοτίβ και Σπαρτάκ να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0. Για ακόμη ένα παιχνίδι η Λοκομοτίβ δεν εντυπωσίασε με την εικόνα της, η Σπαρτάκ ήταν πιο δραστήρια, ανασταλτικά όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν σωστά, παίρνοντας το θετικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία για το συγκρότημα του Σεμίν, που στην πρεμιέρα αναδείχθηκε ισόπαλο 0-0 με την Ούφα εκτός έδρας, πραγματοποιώντας μουδιασμένο ξεκίνημα, ενώ δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα στο σκοράρισμα. Κάτι που όπως όλα δείχνουν θα λύσει το νέο μεταγραφικό απόκτημα, Σμολόβ, ο οποίος αποκτήθηκε από την Κρασνοντάρ, ο οποίος και αναμένεται να πάρει σήμερα φανέλα βασικού. Νέα προβλήματα δεν αναφέρθηκαν και θα παραταχθεί πλήρης.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 0-0 αναδείχθηκαν Λοκομοτίβ Μόσχας και Σπαρτάκ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).