* Εξ αναβολής αγώνας για την 22η Αγωνιστική

* Το παιχνίδι ξεκίνησε στις 18 Ιανουαρίου, αλλά διακόπηκε στο ημίχρονο λόγω έντονης χιονόπτωσης με το σκορ στο 0-0. Θα συνεχιστεί σήμερα με το δεύτερο ημίχρονο.

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (28/08): Μαλάτια – Γκαζιαντέπ 2-0

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Ο Ασομπαλόνγκα άνοιξε το σκορ στο 18’, αλλά έχασε πέναλτι στο 56’. Ο Μπγιάρνασον έκανε το 0-2 στο 69’, ο Ασομπαλόνγκα έχασε και δεύτερο πέναλτι στο 81’, αλλά διαμόρφωσε το τελικό σκορ δευτερόλεπτα αργότερα.

Εντός έδρας αήττητο ήταν και πάει, το “φρούριο” της Γκαζιαντέπ έπεσε την Κυριακή από την Άδανα και μάλιστα με πειστικό τρόπο από τους φιλοξενούμενους!

Η Γκαζιαντέπ απείλησε πρώτη με τον Σαγκάλ, η Άδανα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά από κόρνερ και είχε τον έλεγχο στη συνέχεια. Από μία μεγάλη ευκαιρία οι δύο ομάδες πριν το πρώτο χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων, σύμφωνα με τη ροή του αγώνα ήρθε το 0-2. Ο Γκιουβέντς κατάφερε να αποκρούσει και δεύτερο πέναλτι, αλλά το 0-3 δεν άργησε για να τελειώσει οριστικά το ματς.

Είχε προηγηθεί η ήττα στην Πόλη από την Μπασακσεχίρ (2-0), όπου πλήρωσε ένα τραγικό λάθος στο build up της άμυνας για το 1-0 και στη συνέχεια δεν είχε απάντηση.

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στη Stoiximan)

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Αντάλιασπορ. Ο Λουίζ Αντριάνο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 7’, ο Φερνάντο έκανε το 0-2 στο 59’. Μείωσαν οι γηπεδούχοι στο 88’ με τον Τσαγκιράν.

Νέα ήττα για την ουραγό Μαλάτιασπορ το Σάββατο, τρίτη σερί, 7η στα 8 τελευταία παιχνίδια της και δεν φαίνεται πως μπορεί να σωθεί η κατηγορία πλέον από το -11!

Χαρακτηριστικό του κλίματος για το 0-1 του Σαββάτου, ένα αβίαστο λάθος κοντρόλ έδωσε την ευκαιρία στον Λουίζ Αντριάνο να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έφτασαν πολύ κοντά στο δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο. Απείλησε με ισοφάριση στο ξεκίνημα της επανάληψης η Μαλάτιασπορ, αλλά η άμυνά της ήταν σε ανισορροπία και ο Φερνάντο “τέλειωσε” το ματς με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής. Ο παίκτης-προπονητής Μπουγιούκ πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ! Μείωσαν αργά οι φιλοξενούμενοι με όμορφο σουτ, δίχως να απειλήσουν με ισοφάριση.

Είχε προηγηθεί οι ανταγωνιστικές εμφανίσεις σε Σεβάστεια και Κωνσταντινούπολη, οι οποίες όμως συνοδεύτηκαν με ήττες από Σίβασπορ (2-1) και Καραγκιουμρούκ (1-0) αντίστοιχα. Έφτασε τα 15 παιχνίδια δίχως νίκη στην Superlig, 0-4-11 το ρεκόρ της από τα τέλη Οκτώβρη!