* Αήττητη η Καϊσέρισπορ στα 6 τελευταία μεταξύ τους (3-3-0).

* Στον 1ο γύρο (16/09): Καϊσέρισπορ – Γκαζιαντέπ 2-0

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Γαλατασαράι. Ο Κιζιλντάγκ (29’) άνοιξε το σκορ για την Γκαζιαντέπ, αλλά οι Ζαχά (72’), Γιλμάζ (89’) γύρισαν το ματς για την Γαλατασαράι.

Τη Δευτέρα άγγιξε έναν ανέλπιστο βαθμό στην Κωνσταντινούπολη, δικαίως δεν τον “εκλεψε” στο φινάλε και παρέμεινε δίχως νίκη στην Super Lig για 6ο διαδοχικό παιχνίδι (0-4-2), με αποτέλεσμα να βρεθεί ξανά εντός επικίνδυνης ζώνης.

Η Γαλατασαράι ήταν κυριαρχική από νωρίς στο ματς, αλλά όχι αποτελεσματική. Η Γκαζιαντέπ εκμεταλλεύτηκε ένα στατικό, πήρε το προβάδισμα σε δεύτερο χρόνο με τον στόπερ της κι εν συνεχεία πάρκαρε το πούλμαν και περίμενε τον χρόνο να τελειώσει.

Πολιορκήθηκε η περιοχή της στο δεύτερο ημίχρονο, η πρωταθλήτρια είχε 20 τελικές, 2.00 xGoals, 3 δοκάρια και 5 μεγάλες χαμένες ευκαιρίες μετά την ανάπαυλα! Τελικά βρήκε τη λύση με ποιοτικές εκτελέσεις των ακραίων επιθετικών της.

Δεν απογοητεύει τον οργανισμό η ήττα στην Πόλη, το γεγονός ότι δεν έχει κερδίσει σε κανένα από τα 6 τελευταία εντός έδρας (0-3-3) προβληματίζει.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφουν από τιμωρία οι σημαντικοί Εσκιχελάτς (μπακ/χαφ), Οζτσιτσέκ (μέσος), αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο Γιέφτοβιτς (μέσος).

Χάνει δεύτερο σερί ο βασικός Ενκουλού (στόπερ), μακροχρόνια η απουσία του αναλώσιμου Ζενγκίν (στόπερ), ενώ ο νεοφερμένος Ακόστα (μέσος) είναι ερωτηματικό. Συνεχίζει στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής ο έμπειρος Γκραντέλ (εξτρέμ).

Τελευταία μεταγραφική προσθήκη ο Μπατζί (φορ) ως δανεικός από την Μπορντό.

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αντάλιασπορ. Ο Λάρσον (31’) άνοιξε το σκορ για την Αντάλιασπορ και ο Καρίμι (61’) ισοφάρισε για την Καϊσέρισπορ.

Το ντεμπούτο του Μπουράκ Γιλμάζ στον πάγκο της ομάδας συνοδεύτηκε με ισοπαλία, αλλά η δευτεριάτικη εμφάνιση δεν αρκούσε για να αναστραφεί το άσχημο μομέντουμ των 8 προηγούμενων διαδοχικών ηττών.

Δεν άλλαξε το σύστημα ο πρωτάρης κόουτς, αλλά ελλείψει επιλογών ξεκίνησε με τον Σαζνταγκί στην κορυφή, ο οποίος μέσα στην σεζόν πολλάκις ξεκίνησε ως δεξί μπακ. Αυτός ήταν που έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα. Απείλησε εκ νέου η Καϊσέρισπορ, πριν εκτεθεί με κάθετη πάσα στο χώρο για το 0-1. Σε τετ α τετ “καρμπόν” γλίτωσε το 0-2 πριν την ανάπαυλα! Στο δεύτερο ημίχρονο ευτύχησε να ισοφαρίσει στην πρώτη της φάση, απέναντι σε οργανωμένη άμυνα. Άγγιξε την ανατροπή δευτερόλεπτα αργότερα σε παρόμοιες συνθήκες και σε αντεπίθεση των καθυστερήσεων.

“Θα είμαστε καλύτεροι. Θα δουλέψουμε σκληρά και θα κάνουμε πολλές επαναλήψεις. Κάθε βαθμός έχει μεγάλη αξία σε αυτό το πρωτάθλημα.” δήλωσε ο Γιλμάζ μετά το ντεμπούτο του, συμπληρώνοντας ότι θέλει “μεταγραφές σε κάθε θέση”, επιβεβαιώνοντας την ένδεια του ρόστερ.

Στα αγωνιστικά νέα, οι Μανέ (μέσος), Μπαχοκέν (φορ), Ουζοντίμα (μπακ) είναι τραυματίες και δεν αναμένεται να επιστρέψουν, ενώ οι στόπερ Ζανβιέ, Χοσεϊνί απουσιάζουν λόγω διεθνών υποχρεώσεων.