30η αγωνιστική

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο την Γκανγκβόν.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Ίντσεον, την περασμένη αγωνιστική. Δεν είχε κάποια ιδιαίτερη φάση το 1ο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να ανεβάζουν κατακόρυφα το ρυθμό τους στο β’ μέρος. Η Γκανγκβόν απορρόφησε την πίεση των γηπεδούχων και αποδείχθηκε πιο ψύχραιμη απέναντι από την αντίπαλη εστία, με το τελικό 0-1 να διαμορφώνεται στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Γκανγκβόν στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από την εξάδα των πλέι άουτ και την 7η Σουγουόν FC. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τις τρεις από αυτές να έρχονται με over2.5+g/g.

Τραυματίες οι Κουάνγκ-Γιεόν Λι και Μου-Γιουλ Γκο.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΑΝΓΚΖΟΥ ΣΑΝΓΚΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Γέονμπουκ, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της στο 1ο ημίχρονο, απορρόφησε την πίεση των φιλοξενούμενων και πήρε προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-0 στο 40′), κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Η πρωταθλήτρια ισοφάρισε νωρίς στο β’ μέρος (1-1 στο 51′)και κατάφερε να κάνει το 1-2 στο 74′. Η Σανγκμού δεν το έβαλε κάτω, δημιούργησε καλές ευκαιρίες στο τελευταία τέταρτο του παιχνιδιού και κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 2-2 στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την ομάδα του στρατού (0-2-2). Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με την προτελευταία Νταεγκού και στο +4 από την τελευταία Σεονγκνάμ. Μετράει 3 ισοπαλίες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τις τελευταίες δύο να έρχονται με 0-0 σκορ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.