Μπαράζ για μια θέση στην 1η κατηγορία της επόμενης σεζόν.

*Α’ αγώνας: Νταέτζεον Σίτιζεν – Γκανγκβόν 1-0.

*Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Γκανγκβόν με 1-0, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε με 1-0 από την Νταέτζεον, για τον 1ο αγώνα της μεταξύ τους μάχης για μια θέση στην 1η κατηγορία της επόμενης σεζόν. Είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά δυσκολευόταν να δημιουργήσει καλές προϋποθέσεις για γκολ, με τους γηπεδούχους να παρουσιάζονται απειλητικοί στις αντεπιθέσεις. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 51′ για την Νταέτζεον, με τον Σικ Λι να της δίνει τη νίκη.

Έχει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 παιχνίδια της, ενώ δεν έχει σκοράρει στα 3 από αυτά. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της. Έχει βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα 8 από τα τελευταία 10 παιχνίδια στο γήπεδο της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Νταέτζεον, για τον 1ο μεταξύ τους αγώνα.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε το 1ο βήμα για την επιστροφή της στην 1η κατηγορία, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Γκανγκβόν, στον 1ο μεταξύ τους αγώνα. Έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους με σκοπό να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις και δεν το πλήρωσε, αφού δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σκόραρε ο Σικ Λι στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Ήταν το 3ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (2-1-0). Μετράει 2 νίκες και 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με 4 από αυτά να έχουν ολοκληρωθεί με over2.5 γκολ.

Με πλήρες ρόστερ θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Γκανγκβόν.