Τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας, τα κριτήρια που καθορίζουν την τελική κατάληξη είναι τα εξής: 1)Γκολ υπέρ, 2)Διαφορά τερμάτων, 3)Αριθμός νικών, 4)Πόντοι στα μεταξύ τους.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σεούλ, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και να φτάνουν δίκαια στη νίκη, με το τελικό 1-0 να διαμορφώνεται στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις ήττες για την Γκανγκβόν μετά την εκτός έδρας νίκη με 0-4 επί της Σεονγκνάμ. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σουγουόν FC, που παίζει εκτός έδρας στην Ουλσάν. Εντός έδρας μετράει 2 συνεχόμενες ήττες.

Εκτός οι Κουάνγκ-Γιεόν Λι και Μου-Γιουλ Γκο.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*4 συνεχόμενα n/g.

*Over2.5+g/g στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Νταεγκού, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 22ο λεπτό. Έκανε το 2-0 με το καλημέρα του β’ μέρους (2-0 στο 46′)και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε μία άνετη νίκη. Η Νταεγκού έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έφτασε στο 2-2 μέσα σε ένα δεκάλεπτο (59′, 68′), με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Γιέγιου. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας και θα είναι σίγουρα στα πλέι οφ πρωταθλήματος. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της.

Τιμωρημένος ο Σεόνγκ-Ουκ Τζιν. Τραυματίες οι Τζου-Γουόν Κιμ και Γου-Τζάε Τζεόνγκ.