*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σόναν – Γκάμπα Οσάκα 4-1

*No / Goal & under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Γιαν Ματέους (34′) και Άντερσον Λόπες (51′ πεν.), ισοφάρισε προσωρινά ο Μεσίνιο στο 44′. Με δέκα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσε η Γκάμπα Οσάκα (65′ Έλμπερ).

Δεν παρουσιάστηκε όσο έτοιμη έπρεπε στην έδρα της ποιοτικής Γιοκοχάμα Μαρίνος. Προσπάθησε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά, χωρίς αποτέλεσμα, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 που έβαλε τέλος σε αήττητο σερί οχτώ αγωνιστικών με απολογισμό 7-1-0.

Η Γκάμπα Οσάκα βρίσκεται σε φόρμα και μετρά τέσσερις σερί εντός έδρας νίκες, στις τρεις από τις οποίες πέτυχε 2+ γκολ (σ.σ. κράτησε το μηδέν σε μία). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 22 Σεπτεμβρίου 2021 για να βρούμε την τελευταία επί της Σόναν (4-1 εντός), έκτοτε σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Goal / Goal στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Νιιγκάτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Οχάσι (10′) και Ντισαρό (26′), απάντησε με δύο γκολ ο Ταγκάκι (75′, 90+3′).

Μία νίκη σε 17 αγωνιστικές επί της Χιροσίμα (1-0 εντός) στις 5 του μηνός πανηγύρισε η Σόναν που, προφανώς, διατηρείται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με την ισοπαλία από την έδρα της Νιιγκάτα σε μία συναρπαστική αναμέτρηση που κρίθηκε με γκολ των γηπεδούχων στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μακριά από το σπίτι της η Σόναν έχει απολογισμό 1-5-6 (διαφορά γκολ 16-23) σε 12 εξόδους της στο πρωτάθλημα. Στις 3/4 τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Γκάμπα Οσάκα κράτησε το μηδέν.