25η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στο Κιότο, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, ήταν εκείνη που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ μέρος, ανοίγοντας το σκορ μετά από φάση διαρκείας στο 57′. Με τους φιλοξενούμενους να μένουν με 10 παίκτες στο 81′, όλα έδειχναν ότι η Γκάμπα θα φτάσει σε μία άνετη νίκη, αλλά ένα λάθος της στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έδωσε την ευκαιρία στο Κιότο να διαμορφώσει από την άσπρη βούλα το τελικό 1-1 στο 90+8′!

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη (0-2-4), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την απευθείας σωτηρία και τη σημερινή της αντίπαλο. Μετράει τρία παιχνίδια χωρίς νίκη στην έδρα της (0-2-1), ενώ τα τελευταία 4 παιχνίδια στο γήπεδο της ολοκληρώθηκαν με 2-3 γκολ.

Τραυματίες οι Γιούκι Γιαμαμότο, Ουσάμι, Φουκούντα και Ιτσιμόρι.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΣΙΜΙΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί του Τόκιο, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ήσυχο 1ο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ανέβασαν κατακόρυφα το ρυθμό τους στο β’ μέρος, με τη Σιμίζου να ανοίγει το σκορ στο 58′. Το Τόκιο πίεσε για την ισοφάριση, αλλά σπατάλησε τις πολύ καλές του ευκαιρίες και μοιραία δέχτηκε το 0-2 στο 85ο λεπτό του αγώνα.

Πρώτη νίκη για τη Σιμίζου μετά από δύο αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τη 16η Βίσελ Κόμπε, που καταλαμβάνει τη θέση των μπαράζ παραμονής. Εκτός έδρας μετράει δύο συνεχόμενες νίκες, αμφότερες με 0-2 ακριβές σκορ.

Τραυματίες οι Ρενάτο Ογκούστο, Σουζούκι, Νισιζάβα και Ουμέντα.