8η αγωνιστική

*Αήττητη η Τόσου στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γκάμπα Οσάκα, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 53ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι, η Γκάμπα Οσάκα παρέμεινε μακριά από τις επιτυχίες. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα, καθώς είχε αρκετές ευκαιρίες και μπορούσε κάτι καλύτερο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία, αλλά δεν ήταν ικανή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Δεύτερη σερί ήττα, μετά και το εκτός 1-0 από τη Σαπόρο, ενώ για τρίτο διαδοχικό ματς δεν κατάφερε να σκοράρει. Παραμένει έτσι στους εννέα βαθμούς, ούσα παράλληλα αήττητη στα τρία φετινά εντός της (2-1-0). Αρκετά τα αγωνιστικά της προβλήματα.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Ουράβα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (53′, 83′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και πέντε παιχνίδια η Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 3-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να έχει περισσότερο παθητικό ρόλο και να μην είναι ικανή να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της.

Τέταρτη ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που έχει φτιάξει, μένοντας “άσφαιρη” στα 4/5 τελευταία της. Παραμένει έτσι στους τέσσερις βαθμούς μετά τις επτά πρώτες στροφές, ενώ έμεινε με άδεια χέρια και στις τρεις εξόδους της. Γνώριμες οι απουσίες των Ναραχάρα και Χόντα.