*30η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Ναγκόγια – Γκάμπα Οσάκα 1-0.

*Χωρίς ισοπαλία τα 6/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας, με τις δύο ομάδες να έχουν από τρεις νίκες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από το Τόκιο. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 37’, στο ημίχρονο έχανε 2-0, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 78’.

Σε κακή κατάσταση η Γκάμπα Οσάκα, στο τελευταίο παιχνίδι της πριν από τη διακοπή έχασε με 3-0 εκτός έδρας από το Τόκιο. Συμπλήρωσε επτά ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, με τον απολογισμό της να αποτελείται από πέντε ήττες και δύο ισοπαλίες. Βαθμολογικά αδιάφορη, ουσιαστικά, αν και δεν έχει σωθεί ακόμη μαθηματικά. Βέβαια, με μία μόνο ομάδα να υποβιβάζεται, δύσκολα θα κινδυνέψει πραγματικά.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 7/10 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Αήττητη στα 6/7 πρόσφατα εντός έδρας ματς πρωταθλήματος (5 νίκες, 1 ισοπαλία).

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από τη Φουκουόκα για το Λιγκ Καπ. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 5ο λεπτό.

Είχε υποχρεώσεις κατά τη διάρκεια της διακοπής, αντιμετωπίζοντας σε διπλά παιχνίδια τη Φουκουόκα για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ. Ηττήθηκε σε αμφότερα με 1-0, πλέον έχει συμπληρώσει 11 ματς χωρίς νίκη σε 90λεπτο σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας ηττηθεί στα επτά από αυτά.