9η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τόκιο, για το Λιγκ Καπ. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 71′, όταν και αποβλήθηκε ο Γιαμαμότο, τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Γκάμπα Οσάκα, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Καβασάκι (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος φιλοξενήθηκε από την Κιότο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Μπορεί να μην έπεισε με την εμφάνιση της, ωστόσο ισοφάρισε προσωρινά το σκορ και προσπάθησε να κρατήσει έστω το βαθμό. Όμως λύγισε προς το φινάλε. Με μόλις έξι βαθμούς λοιπόν, παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, πάνω μόνο από τη σημερινή της αντίπαλο. Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 1-0 από την Τόκιο, αυτή τη φορά στα πλαίσια των ομίλων του Λιγκ Καπ.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Ναγκόγια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο στο 52′.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη η Γιοκοχάμα, μετά και τις οκτώ πρώτες στροφές στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουχέι Γιομόντα υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-3. Για ακόμη μια φορά ήταν τραγική η εικόνα που παρουσίασε, δεν έδειξε ανταγωνιστική σε καμία περίπτωση, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο. Αυτή ήταν και η έκτη της ήττα, οπότε και με δυο βαθμούς είναι στην τελευταία θέση. Μεσοβδόμαδα, υπέστη ακόμη μια ήττα, με 0-2 από τη Ναγκόγια, για την τέταρτη αγωνιστική του Λιγκ Καπ.