*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φάλκενμπεργκ – Γκάις 0-1

ΓΚΑΪΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Γκάις, μετά και την ήττα στην έδρα της Λαντσκρόνα (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-4. Με διαφορά καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε μια απολύτως δίκαιη νίκη. Βρίσκεται στην 11η θέση, με 23 βαθμούς, όσους έχει και η Βαστέρας, ούσα παράλληλα στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και με παιχνίδι λιγότερο. Μόλις μια νίκη σε επτά συνολικά εντός, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Τραυματίες οι Σίμον Αλεξάντερσον και Αντνάν Μάριτς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Στέρνερ (29′) και Έγκνελ (πεν. 36′), για να δεχθεί τη μείωση λίγο πριν από την ανάπαυλα (43′). Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Έγκνελ πέτυχε ακόμη δυο τέρματα (52′, πεν. 64′), για το τελικό αποτέλεσμα.

Γκάις Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Φάλκενμπεργκ, σερί στο οποίο μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμπιας Τούβεσον υποδέχθηκε την Έστερ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και δεν απείλησε σε καμία περίπτωση, ειδικά από τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες. Παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με 19 βαθμούς. Μόλις μια νίκη στα εννέα τελευταία εκτός της, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και επτά ήττες. Εκτός μάχης οι Λίνους Νταλ και Κάλε Σέντερστρεμ, αλλά και ο τιμωρημένος Κουάμε Κιζίτο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με την αποβολή του Κιζίτο, δέχθηκε και τα δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (88′, 90’+).