ΓΙΟΥΧΑΝ ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ - ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΛΟΥΝΕΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ Προγνωστικά

*Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση του κυπέλλου. Δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Α’ ματς: Σαντόνγκ – Θρι Τάουνς 3-1.

ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Σαντόνγκ Ταϊσάν στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του κυπέλλου. Μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό του παιχνιδιού, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την πρωταθλήτρια. Η Σαντόνγκ κυριάρχησε σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι, ισοφαρίζοντας δίκαια σε 1-1 λίγο πριν την ολοκλήρωση του 1ου ημιχρόνου (42′). Δεν κατάφερε να αντιδράσει, δεχόμενη την ανατροπή νωρίς στο β’ μέρος (56′), με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έχει βάλει το κύπελλο σε δεύτερη μοίρα, παίζοντας με πολλούς παίκτες από την ομάδα νέων. Δέχτηκε σκληρή κριτική για τον τρόπο με τον οποίον κατέκτησε το πρωτάθλημα -αυτή και η Σαντόνγκ πήραν τη νίκη στα χαρτιά την τελευταία αγωνιστική- και για το λόγο αυτό η διοίκηση της ομάδας αποφάσισε η ομάδα να μην ασχοληθεί με το κύπελλο.

Εκτός όλοι οι ξένοι παίκτες της, αλλά και οι βασικοί γηγενείς.

ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 3-1 απέναντι στη Θρι Τάουνς στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για την προημιτελική φάση του κυπέλλου. Έμεινε πίσω στο σκορ με το καλημέρα του παιχνιδιού (4′), αλλά έβγαλε αντίδραση, κυριαρχώντας σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι. Κατάφερε να ισοφαρίσει σε κρίσιμο χρονικό σημείο (42′), ολοκληρώνοντας την ανατροπή νωρίς στο β’ μέρος (56′). Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έκανε μεγάλο βήμα πρόκρισης και παίζοντας σήμερα με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα της, δύσκολα θα παραμείνει εκτός συνέχειας της διοργάνωσης. Στόχος της δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του κυπέλλου, μετά την απώλεια του τίτλου στο πρωτάθλημα από τη σημερινή της αντίπαλο.

Εκτός και γι’αυτό το παιχνίδι οι Φελαϊνί, Κρισάν και Τζάντσον.