*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Παλεστίνο-Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε 2-0.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ουρίμπε στο 38’ και το 2-0 ο Πινέιρο στο 43’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πινέιρο με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 48’.

Η κακή αμυντική λειτουργία κόστισε στην Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε, γνωρίζοντας την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την άλλη, αμυντικά υπέκυψε πολύ εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, οι οποίοι την φιλοδώρησαν με 3 γκολ.

Επιστροφή στις εντός έδρας αναμετρήσεις και θέλει φυσικά να επιστρέψει άμεσα στις νίκες, διατηρώντας την απόστασή της από την κορυφή του πρωταθλήματος. Σκληροτράχηλη εντός έδρας, δεν δέχεται εύκολα γκολ, ενώ μετράει μόλις μία ήττα σε εφτά αγωνιστικές (3-3-1). Θετικό το ότι δεν έχει απουσίες, με εξαίρεση τον Χοσέ Ιγκάνσιο Κάστρο, ο οποίος είναι τραυματίας και τον Φεντερίκο Ματέος, ο οποίος εκτίει ποινή καρτών.

Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Αμπρίγκο στο 86’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χολγκάδο στο 90+7’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Παλεστίνο. Είχε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στα τελευταία λεπτά, όμως αδράνησε στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μετράει πέντε ματς αήττητη εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις (3-2-0), ενώ σπάνια αποτυγχάνει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.