* Η Αουντάξ μετρά τρεις σερί νίκες επί της Ουνιβερσιδάδ

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στο Α’ γύρο (29/04): Αουντάξ – Ουνιβερσιδάδ 2-0

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Διακοπή στο 5ο λεπτό με το σκορ στο 1-0 στον προημιτελικό-ρεβανς με την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα.

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η μάλλον ίσα που ξεκίνησε το clasico universitario για τον προημιτελικό ρεβάνς του Κυπέλλου την περασμένη Τετάρτη. Στους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων για το 1-0 πολύ νωρίς στο ματς ο κίπερ Πάρα τραυματίστηκε από αντικείμενα που πέταξαν οπαδοί της Κατόλικα και το ματς αναβλήθηκε.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από σπουδαίο διπλό στη Λα Σιστέρνα επί της Παλεστίνο (1-2), ιδανικό το ντεμπούτο του υπηρεσιακού κόουτς Μιράντα. Δραστικά βελτιωμένη η ομάδα και στον πρώτο προημιτελικό, εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος του αντίπαλου κίπερ και έπαιξε πανέξυπνα μετά το προβάδισμά της. Είχε πολλές μεγάλες ευκαιρίες στην κόντρα για δεύτερο γκολ.

Βελτιώθηκε η ψυχολογία της ομάδας με το νέο προπονητικό καθεστώς και σήμερα η “Λα Ου” ψάχνει νίκη εξασφάλισης, να πάει στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη με τέσσερα παιχνίδια να απομένουν.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΝΤΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Κοκίμπο Ουνίδο. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Άλβαρες στο 87ο λεπτό.

Επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά τις 14 Σεπτεμβρίου η Αουντάξ, αφού δεν είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο, με στόχο να διευρύνει το αήττητο πρωταθληματικό σερί της (5-2-0) και να πλασαριστεί μίνιμουμ εντός θέσεων για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Εντυπωσιακό το ανέβασμα των “Ιταλών” από τα τέλη Ιουλίου και μετά, σε πολύ καλή κατάσταση η κυκλοφορία της ομάδας, δημιουργούν πολλές φάσεις, εκτός έδρας στην Primera έχουν να χάσουν από το Μάιο!