3ος προκριματικός γύρος του Europa Conference League.

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ με τη νικήτρια του ζευγαριού Πάιντε – Άντερλεχτ.

*Χωρίς χρήση VAR.

*Α’ Ματς: Κουόπιο – Γιούνγκ Μπόις 0-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελβετία, 46)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στη Βασιλεία, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό και πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν οριακά καλύτερη των γηπεδούχων, βλέποντας μάλιστα γκολ της να ακυρώνεται στο 63ο λεπτό, λόγω φάουλ. Καμία τους δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, με το 0-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Παρά τις πολλές απουσίες της, επιβεβαίωσε τον τίτλο του απόλυτου φαβορί απέναντι στην Κουόπιο, εξασφαλίζοντας τη νίκη στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα από το 1ο κιόλας ημίχρονο (0-2 στο 40′). Δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στους Φινλανδούς και κάνοντας συντήρηση δυνάμεων στο β’ μέρος, έφτασε σε μία άνετη νίκη, θέτοντας γερές βάσεις για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Γεμάτο το απουσιολόγιο του κόουτς Βικί. Εκτός οι Γκαρσία, Λάουπερ, Λουστενμπέργκερ, Μασέιρας, Νιάς, Ούγκρινιτς, Ρουέγκ και Φάσναχτ.

Γιούνγκ Μπόις Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΥΟΠΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Φινλανδία, 157)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Χόνκα, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα και ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι, θέλοντας να εξασφαλίσει από νωρίς τη νίκη. Άνοιξε το σκορ στο 19′, με τον Βίντισκογκ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 1ο ημίχρονο. Πλήρωσε την αστοχία της, ξέμεινε από δυνάμεις και μοιραία δέχτηκε το 1-1 στο 58′, με τη Χόνκα να ελέγχει το παιχνίδι και να χάνει και εκείνη με τη σειρά της ευκαιρίες για να πάρει στο τέλος τη νίκη.

Δεν μπόρεσε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική απέναντι στη Γιούνγκ Μπόις, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Ενδεικτικό το γεγονός ότι ο προπονητής των Φινλανδών προέβη σε τρεις αλλαγές με το ξεκίνημα του β’ μέρους. Δύσκολο το έργο της σήμερα, έχοντας να διαχειριστεί και τις φήμες περί ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας της Μάδεργουελ από τον κόουτς της, Βαλακάρι.

Εκτός οι Βέτελι και Σιτσινάβα. Αμφίβολος ο Βίντισκογκ.