*15η αγωνιστική

*4/5 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χιλ στο 59ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει ο Τζον-Λιούις στο 85’, με τον Ακινιέμι στο 94’ να της χαρίζει τη νίκη.

Η Γιορκ πέρασε με 1-2 από την έδρα της Ντάγκεναμ, καταφέρνοντας να σκοράρει δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, ούσα πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής από αυτήν.

Στο γήπεδό της πάντως αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα, καθώς έχει μόλις μία νίκη και τρεις ήττες σε εφτά αγώνες που έχει παίξει σε αυτό ως τώρα.

Γιορκ Στατιστικά

*11/14 G/G στη σεζόν, 5/7 εντός έδρας.

*11/14 over 2,5 στη σεζόν, 6/7 εντός έδρας.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Κουίγκλεϊ στο 55’ ενώ ο Νέιλορ στο 75ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπρόμλεϊ δεν μπόρεσε να σταθεί ανταγωνιστική απέναντι στην πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ, χάνοντας με 2-0 εκτός έδρας. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 11 αγώνες που δεν είχε ηττηθεί, με εφτά νίκες σε αυτό το διάστημα.

Ξεκίνησε τη σεζόν με 2/2 ήττες και μετά είχε 3/3 ισοπαλίες, πριν αρχίσει ένα μεγάλο σερί στη συνέχεια που ολοκληρώθηκε στην τελευταία ήττα, η οποία ήρθε και μακριά από το γήπεδό της.

Εξακολουθεί πάντως να παραμένει στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off.