*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μέιντενχεντ – Γιορκ 1-1

*G/G και over 2,5 το μοναδικό τους παιχνίδι σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, δεχόμενη δύο γκολ από τον Ντιεσερούβε (72’, 87’ πεν.), καταφέρνοντας απλά και μόνο να μειώσει με τον Ακινιέμι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γιορκ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, πρώτη της ήττα έπειτα από έξι αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Και κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε στο γήπεδό της.

Έχει βελτιώσει λίγο τα αποτελέσματα της, αλλά παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Φέρνει αρκετές ισοπαλίες, μόνο η Μπόρεχαμ Γουντ έχει περισσότερες από αυτήν στο πρωτάθλημα, ενώ είναι ακόμη στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +4 για την ακρίβεια.

Γιορκ Στατιστικά

*Έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια τους.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σόλιχαλ Μουρς, με τέρματα των Σο-Σίλβα (11’), Μπάρατ (69’), έχοντας ισοφαρίσει ενδιάμεσα ο Κέλι στο 43’ για την αντίπαλο της.

Η Μέιντενχεντ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Σόλιχαλ Μουρς, σκοράροντας έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία είχε δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία ήττα και δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, λίγο πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, απ’ ότι είναι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο. Συγκεκριμένα απέχει πέντε βαθμούς από την πρώτη και δέκα από την δεύτερη.