15η αγωνιστική

*Η Γιόνσεπινγκ είναι αήττητη απέναντι στην Νταλκούρντ στις 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους (3-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Νόρμπι, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, η Γιόνσεπινγκ ήταν καλύτερη των γηπεδούχων στο β’ μέρος, αλλά ήταν εκείνη που έμεινε πίσω στο σκορ στο 80′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Ωστόσο, έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο 87ο λεπτό, με γκολ του Αλ Χαμλαουΐ.

Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (1-1-0). Αναρριχήθηκε στη 13η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την απευθείας σωτηρία. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις σε ένα από αυτά τα παιχνίδια.

Τραυματίας παραμένει ο τερματοφύλακας Άμος.

Γιόνσεπινγκ Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Έρεμπρο, την περασμένη αγωνιστική. Κάκιστο το ξεκίνημα της, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 14′, με την προσπάθεια της να ξαναμπεί στο παιχνίδι να είναι εξαιρετικά δύσκολη. Δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, αλλά για μία ακόμη φορά δεν είχε καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια, με το 0-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Ντάλκουρντ και τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δε βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα. Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την απευθείας σωτηρία. Εκτός έδρας δεν έχει νίκη μετά από έξι αγώνες πρωταθλήματος (0-2-4), ενώ διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει 12 γκολ σε 14 αγώνες.