*10η αγωνιστική.

*Από 3/4 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΓΙΕΡΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-5 κόντρα στη Σάρπσμποργκ. Στο 0-2 το ημίχρονο, ακολούθησαν άλλα τρία γκολ απ’ το 60’ μέχρι τις καθυστερήσεις.

Χρειαζόταν τη διακοπή του πρωταθλήματος η Γιερβ, προκειμένου να ηρεμήσει και να δουλέψει στις αδυναμίες της. Δεν ήταν σε καλή κατάσταση πριν από δύο εβδομάδες, στην τελευταία της υποχρέωση διασύρθηκε εντός έδρας 0-5 απ’ τη Σάρπσμποργκ, σε ματς που βγήκαν στην επιφάνεια όλα τα αγωνιστικά της προβλήματα. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχε τρομερά θέματα στο ανασταλτικό κομμάτι. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα και πέμπτη στα πρόσφατα πέντε παιχνίδια στην Eliteserien για το συγκρότημα του Σάντστε. Καλείται να βγάλει άμεσα αντίδραση και να εκμεταλλευτεί εκ νέου την έδρα της για να βγει από την επικίνδυνη ζώνη. Επιστρέφει ο επιθετικός Χούσταντ απ’ την τιμωρία, ενώ είναι τραυματίας ο Φερνάντες.

ΓΙΕΡΒ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/4 NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/4 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΧΑΜ ΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στην Οντ. Στο 24’ και το 28’ τα γκολ για την Οντ, μείωσε στο 46’ η ΧαμΚάμ, έπαιζε με παίκτη λιγότερο απ’ το 43’.

Προβληματική η παρουσία της στο τελευταίο ματς πριν τη διακοπή, έχασε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 1-2 απ’ την Οντ εντός έδρας. Όλα «στράβωσαν» στο πρώτο ημίχρονο, ο αντίπαλος σκόραρε δύο φορές μέχρι το 28’ και η Χαμ Καμ έμεινε με δέκα παίκτες στο 43’. Μπήκε στο δεύτερο μέρος με γρήγορο γκολ, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο. Πρώτη ήττα έπειτα από έξι αγωνιστικές (1-5-0), ερχόταν από πέντε διαδοχικές ισοπαλίες, οι τρεις τελευταίες με σκορ 1-1! Έχει κερδίσει μόλις μια φορά φέτος, έχει συνολικό ρεκόρ 1-6-2, με 9 πόντους καταλαμβάνει την 12η θέση της βαθμολογίας. Τραυματίστηκε σοβαρά ο αμυντικός Νταν-Τζόνσον και θα χάσει το υπόλοιπο της αγωνιστικής περιόδου. Εκτός και ο μέσος Μπιέρλο. Τιμωρημένος ο μέσος Σιόλσταντ.